cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

 • Hotel Sylwester - Odessa, Odessa
1 / 1

Sylwester - Odessa
star3
Ukraina » Odessa » Odessa>

 • KOD OFERTY:
  TRV505362
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • nd, 29.12.2019
 • 14:35
 • Warszawa
 • nd, 29.12.2019
 • 17:20
 • Odessa
 • Powrót:
 • czw, 02.01.2020
 • 14:50
 • Odessa
 • czw, 02.01.2020
 • 15:40
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości:
gości: na miejscu restauracja i bar.
Pokoje:
2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet (4) oraz posiłki wg programu (4) - zamiennie kolacja lub obiad - bufet lub zestawy serwowane do stolików
Kategoria lokalna:
***
Program
Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Odessy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.
Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe, będące spotkaniem "Wschodu" i "Zachodu", które czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami przypominając Paryż, eleganckimi bulwarami i pasażami, starymi kamieniczkami i "wschodnimi" zaułkami. Dawniej Odessa była prężnym ośrodkiem kulturalnym Żydów i dzisiaj urzeka melancholijnym akcentem wschodniej Europy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego*. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej* hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej "12 krzeseł", której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny "dom o jednej ścianie" i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie, główny punkt miasta i klucz do historii, powstałe w XIX wieku, symbolizowały otwarcie się Odessy na morze. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3 Po śniadaniu wycieczka do twierdzy Akermańskiej*. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, nie raz była też zdobywana i zmieniała właściciela. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękną panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni* w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic, produkcją markowego trunku. Oczywiście nie zabraknie też degustacji, która wprowadzi nas nieco w sylwestrowy nastrój. W trakcie wyjazdu obiad. Powrót do Odessy. Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa w hotelu lubw restauracji w centrum (za dopłatą, opis poniżej) lub możliwość powitania Nowego Roku wraz z mieszkańcami miasta na ulicach Odessy.
Dzień 4 Po późnym śniadaniu i odpoczynku po nocy sylwestrowej zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem - głównie przemytnicy. W okresie drugiej wojny światowej i okupacji Odessy przez siły rumuńsko - niemieckie tunele wykorzystywał miejscowy ruch oporu. W czasach radzieckich właśnie temu okresowi poświęcano najwięcej uwagi. Po zwiedzaniu późny obiad. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 5 Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).
"
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot do Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Odessie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 80 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych.
KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, 2 dania główne i deser kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę) pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.
META Description
Odessa - wielokulturowe miasto • Najbogatszy niegdyś port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • • Twierdza Akermańska • Odesskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo • Powitanie Nowego Roku na ulicach Odessy lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna)


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Wycieczki fakultatywne

CARSKI KRYM
Wycieczka po wspaniałych pałacach epoki Romanowów: cesarska rezydencja w Liwadii (tu odbywała się słynna konferencja jałtańska w 1945), fascynujący pałac kniazia Woroncowa w Ałupce oraz tzw. zamek na skale Jaskółcze Gniazdo (tylko z zewnątrz). Na koniec godzinny rejs stateczkiem spacerowym wzdłuż Riwiery Krymskiej oraz czas wolny na bulwarze Jałtańskim. Cena: ok. 48 EUR

BAKCZYSARAJ
Całodniowa wycieczka do byłej stolicy potężnego Chanatu Krymskiego - „miasta-ogrodu” - Bakczysaraju. Podczas wycieczki zwiedzanie pałacu Chanów Krymskich, słynna fontanna łez (opiewana przez Mickiewicza), najstarszy meczet Dzuma Dzami, harem. Po południu piesza wycieczka do wykutego w skałach klasztoru Uspeńskiego oraz pozostałości średniowiecznego, skalnego miasta Czufut-Kale. Cena: ok. 55 EUR

SUDAK I STARY KRYM
Całodniowa wycieczka do wspaniale zachowanej i największej w basenie Morza Czarnego twierdzy Genueńczyków: kilometry murów obronnych, wieże, cytadela, donżon itd. Następnie przejazd do miejscowości Stary Krym, gdzie znajdują się jedne z najważniejszych zabytków Krymu - meczet Uzbeka oraz odnowiony niedawno ormiański klasztor Surb-Hacz, malowniczo położony w górach. Za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR) można wziąć udział w tatarskim wieczorze folklorystycznym. Cena: ok. 40 EUR

AJ-PETRI

Główna atrakcja wycieczki będzie wjazd kolejką linową na Ai-Petri (ponad 1230 m n.p.m.) - ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Wielką Jałtę. Ponadto odwiedzimy słynny targ tatarski, gdzie można m. in. spróbować dań lokalnej kuchni oraz odbyć przejażdżkę na wielbłądach lub konno. Cena: ok. 50 EUR

BAŁAKŁAWA I HERSONES
Wycieczka do największego miasta Krymu, będącego jednocześnie bazą floty wojennej Rosji i Ukrainy. W programie zwiedzanie pozostałości antycznego miasta greckiego - Chersonezu Taurydzkiego, wpisanego na listę UNESCO (m.in.: amfiteatr, bazylika, agora, ruiny murów obronnych). Ponadto wizyta w Bałakławie, gdzie znajdują się pozostałości twierdzy Czembało oraz fabryka łodzi podwodnych ZSRR. Cena: ok. 35 EUR


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Sylwester - Odessa? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego