cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

1 / 1

Kameralna Podróż - Tajlandia I Birma
Tajlandia » Wyc. objazdowe »

 • KOD OFERTY:
  TRV729850
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pn, 21.02.2022
 • 00:00
 • Warszawa
 • wt, 22.02.2022
 • 00:00
 • Bangkok
 • Powrót:
 • so, 05.03.2022
 • 00:00
 • Yangon
 • so, 05.03.2022
 • 00:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 7479
 • 135
Opis oferty

Region

Tajlandia /

Opis oferty:

Bangkok • Rangun • Bagan • Góra Popa • Bagan • Minzontaung Wildlife Sanctuary • Mandalay • Amarapura • Sagaing • Inwa • Jezioro Inle • Heho • RangunLubisz podróżować w dobrym towarzystwie i poznawać nie tylko piękne miejsca, ale także osoby jak Ty kochające zwiedzanie? Kameralne podróże to wycieczki w wąskim gronie ok. 10-12 uczestników oraz pilota, profesjonalnego opiekuna i doradcy, który towarzyszy grupie na całej trasie, już od wylotu z Polski. Ciekawy, starannie zaplanowany każdy dzień, czas na podzielenie się wrażeniami sprawiają, że Kameralne podróże to świetny wybór dla prawdziwych pasjonatów zwiedzania. Niezwykła podróż łącząca dwa fascynujące orientalną egzotyką kraje: Tajlandię i Birmę. Wyprawę rozpoczyna spotkanie z Miastem Aniołów - Bangkokiem. Wspaniałe zabytki, przeszłość i tradycja spleciona z nowoczesnym stylem życia. Ciągle jeszcze tajemnicza Birma (obecnie Myanmar), pełna kontrastów i paradoksów, fascynuje wspaniałymi świątyniami i egzotyką krajobrazu. W programie najciekawsze zabytki, pełne barw i zapachów bazary, spotkania z codziennym życiem, niepowtarzalne krajobrazy, a także takie atrakcje jak rejs po jeziorze i przejazd bryczką konną. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1700 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky - najwyższym budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. BANGKOK

Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątynia Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju i Pałac Królewski, historyczna siedziba królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, gdzie znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowymi szlakami komunikacyjnymi dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów - Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. RANGUN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko poranny przelot do Rangun. RANGUN, znany również jako Yangon, dawna stolica Birmy, jest największym miastem i najważniejszym ośrodkiem handlowym kraju. Jego kolonialna przeszłość i dziedzictwo religijne sprawiają, że jest to jedno z najbardziej fascynujących i autentycznych miejsc w całej południowo-wschodniej Azji. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer ulicami tętniącymi życiem, pełnymi straganów, ulicznych garkuchni, zapachów i kolorów dalekiej Azji, do pagody Sule. Wizyta w pagodzie Shwedagon - jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli kraju. Wewnątrz ponad 100-metrowej stupy przechowywany jest włos Buddy Gotamy. Od wschodniej bramy kompleksu świątynnego aż do podstawy świątyni, ciągną się stoiska oferujące przedmioty religijne związane z buddyzmem takie jak mnisie szaty, miski na jałmużnę, ofiary i kadzidła. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. BAGAN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do BAGAN. Zakwaterowanie w hotelu. Miasto położone na brzegiem rzeki Irrawady rozkwitało od XI do XIII w. To w tym okresie monarchowie budowali masywne stupy i pagody, z których wiele zachowało się do dziś. Przejazd do położonej na wzgórzu, świątyni Ananda - jednej z najsłynniejszych świątyń Bagan. Wzniesienie stanowi doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać położone na równinach liczne pagody i świątynie. Późnym popołudniem przejazd nad rzekę. Spokojny rejs drewnianą łodzią. Z pokładu można obserwować zachód słońca nad rzeką oraz codzienne życie rybaków i mieszkańców nadrzecznych wiosek. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GÓRA POPA - BAGAN

Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Wyjazd na wschód słońca na GÓRĘ POPA - wygasły wulkan, na którego szczycie znajduje się klasztor znany jako Dom Duchów. Wejście po 777 stopniach na szczyt, skąd roztacza się malowniczy widok na okolicę i balony latające o świcie nad pagodami. Powrót do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie pochodzącego z XI w. zespołu świątyń, porównywanego do Angkoru w Kambodży. Wizyta w słynnej Pagodzie Shwezigon, zbudowanej przez króla Anawrahta na początku XI w. Spacer po Bagan, wizyta na rynku, gdzie warto kupić pamiątki, lokalne wyroby i artykuły spożywcze. Przejazd na prowincję, do rozrzuconych pośród świątyń wiosek: Myinkaba i Minnanthu, gdzie zobaczyć można codzienne życie rzemieślników trudniących się wyrobem przedmiotów z laki i drewna. Przejazd do klasztoru Kyat Kan Cave, który jest ważnym dla Birmańczyków miejscem medytacji. Na koniec zwiedzanie świętej stupy zwaną Birmańskim Kamieniem z Rosetty, gdzie znajdują się inskrypcje z XII w. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. MINZONTAUNG WILDLIFE SANCTUARY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Bagan do Mandalay. Droga wiedzie przez malowniczą prowincję i tereny rolnicze pośród plantacji prosa, sezamu, bawełny, kukurydzy i ryżu. Wizyta w MINZONTAUNG WILDLIFE SANCTUARY - rezerwacie żółwia birmańskiego. Wolontariusze i strażnicy prowadzą program edukacyjny, który ma na celu ochronę tego endemicznego gatunku żyjącego w podzwrotnikowych regionach Birmy. Postój w wioskach Shwe Pyi Tha i Myingyan, spotkanie z lokalną społecznością. Dalsza podróż wzdłuż wschodniego brzegu Irrawaddy aż do Mandalay. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MANDALAY - AMARAPURA

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Mandalay skąd roztacza się widok na miasto oraz pokryte poranną mgłą wzgórza Shan. Zwiedzanie MANDALAY. Z ponad 700 stupami i świątyniami jest głównym ośrodkiem religijnym kraju. Zwiedzanie wybranych, najważniejszych świątyń: Mahamuni, gdzie według wierzeń pozłacany posąg Buddy został odlany jeszcze za życia Gotamy, klasztor Shwe Nandaw i pagoda Kuthodaw, gdzie zgromadzono 729 tabliczek opisujących zasady buddyzmu. Przejazd do dawnej stolicy AMARAPURA. Spacer po miasteczku, w którym znajduje się jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Birmie - most tekowy U Bein o długości ponad kilometra, łączący brzegi jeziora Taung Tha Man. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. SAGAING - INWA

Śniadanie. Wizyta w dawnych stolicach Birmy: Sagaing i Inwa. Malownicze SAGAING jest uważane przez mieszkańców za duchowe centrum kraju. Znajduje się tutaj prawie 100 świątyń medytacyjnych, które zamieszkuje ok. 3000 mnichów. Spacer pośród najpiękniejszych pagód, wizyta na lokalnym targu oraz u rzemieślników wyrabiających charakterystyczne dzbany na wodę. Przeprawa łodzią przez rzekę, następnie przejazd tradycyjnymi powozami konnymi do INWY. Największą atrakcją miasteczka jest drewniany klasztor Bagaya wsparty na 267 tekowych palach. Wykonaną z drewna tekowego salę modlitewną zdobią rzeźbione motywy pawi i lotosów. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. JEZIORO INLE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Nyaung Shwe, nad JEZIOREM INLE (ok. 8 godz.). Podróż przez tereny rolnicze, miasteczka i wsie daje niepowtarzalną okazję do obserwacji autentycznego, surowego życia codziennego w Birmie. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, nocleg.

11. DZIEŃ. JEZIORO INLE

Śniadanie. Zwiedzanie słynnej pagody Phaung Daw Oo, gdzie znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy, pokrytych złotem. Wizyta w Nga Phe Chaung - drewnianym klasztorze zbudowanym na palach pod koniec lat 50. XIX w. Rejs łodzią po Inle - jednym z największych jezior Azji Południowo-Wschodniej. W czasie wycieczki można podziwiać krajobraz z pływającymi ogrodami, farmami i wioskami na wodzie. Wizyta w sanktuarium Indein - kompleks składa się z setek małych stup, porośniętych mchem i rozrzuconych pośród zieleni. Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych i magicznych miejsc nad brzegiem jeziora. Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. HEHO - RANGUN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot z Heho do RANGUN. Po południu wizyta na tętniącym życiem targu Scott Market, który jest rajem dla miłośników sztuki i rzemiosła birmańskiego. Wieczorem przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 2 w Bangkoku, 1 w Rangun, 2 w Bagan, 3 w Mandalay, 2 w okolicy Jeziora Inle; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań • przeloty: Warszawa-Bangkok, Rangun-Warszawa; przeloty wewnętrzne: Rangun-Bagan; Heho-Rangun • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przelot wewnętrzny Bangkok-Rangun, lokalni przewodnicy: ok. 250 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień.Wizy: Tajlandia: nie są wymagane przy wyjazdach turystycznych do 30 dni; Birma (Mjanma): są wymagane, wizę można uzyskać za pośrednictwem B.P. ITAKA lub online, poprzez elektroniczny system wizowy eVisa https: evisa.moip.gov.mm/; lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 14 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 300 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky - ok. 50 USD, wycieczka po kanałach Bangkoku - ok. 20 USD, Asiatique Riverfront i Calypso - ok. 50 USD, Wschód słońca na górze Popa - ok. 15 USD.W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego anglojęzycznego pilota.Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. sezonu: Zima 21/22): bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Podobne oferty

Zdjęcia lokalizacji (Tajlandia / Wyc. objazdowe)
Krabi to najpiękniejsza prowincja Tajlandii z pięknymi plażami i zjawiskowymi krajobrazami
Wyspa Jamesa Bonda z pięknymi formacjami skalnymi
Przejażdżka na słoniu po dżungli to jedna z głównych atrakcji Tajlandii
Bangkok w Tajlandii - Miasto Aniołów
Ao nang beach to znana turystyczna miejscowość w okolicach Kraki
Słynne kanały z pływającymi targami w Tajlandii
Bangla-road na Phuket - to centrum rozrywkowego życia
Khao Lak to egzotyczne wakacje w najlepszym wydaniu
Wyspa Phi Phi w Tajlandii
Turystyczna wyspa Phuket przyciąga tłumy turystów
Kuchnia tajska pełna barw, smaków i zapachów
Słynna Railay z formacjami skalnymi w pobliżu Krabi

Masz pytania o ofertę Kameralna Podróż - Tajlandia I Birma? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego