cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Wycieczka St.Petersburg - Blask bursztynu, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka St.Petersburg - Blask bursztynu
star3
Rosja » Wyc. objazdowe

 • KOD OFERTY:
  TRV471024
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pt, 16.04.2021
 • 00:00
 • Warszawa
 • pt, 16.04.2021
 • 00:00
 • St Petersburg
 • Powrót:
 • wt, 20.04.2021
 • 00:00
 • St Petersburg
 • wt, 20.04.2021
 • 00:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 2771
 • 135
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (5 rozpoczętych dób hotelowych w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym).
Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od atrakcji miasta. Do stacji metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta ok 15 min spacerem.
Położenie:
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar.
Pokoje:
2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Wyżywienie:
śniadania, możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Kategoria lokalna:
***
Program
Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora Przylot do Petersburga, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu.
Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. W dalszej części dnia przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3 Po śniadaniu podmiejska wycieczka do Peterhofu. Do słynnej rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Niestety dzieło najwybitniejszych architektów tamtych czasów zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej. W Peterhofie zobaczymy przepiękne ogrody* pałacowe ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Po południu przejedziemy do Kronsztadu. Wyspa Kotlin położona na Zatoce Fińskiej umocniona została w 1704r. - rok po tym jak Piotr I odebrał ją Szwedom. Powstały tu zespół fortyfikacji miał jasne zadanie: bronić powstającej stolicy przed atakiem od strony morza. Kronsztad był miejscem wielu historycznych wydarzeń: odpierał ataki wrogich flot, czynnie wsparł rewolucje lutową i październikową jednak później sprzeciwił się bolszewikom i został krwawo spacyfikowany. W czasie Blokady twierdza nie uległa Niemcom. Podczas spaceru zobaczymy tu m.in. imponujący sobór św. Mikołaja. Po powrocie do miasta dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo ok. 25 EUR) Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 4 Po śniadaniu kolejna wycieczka poza miasto: wyjazd do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Zobaczymy też pałac w pobliskim Pawłowsku. Kolejna rezydencja carska powstała w latach 70-tych XVIII w. dla carewicza Pawła (stąd nazwa). Pieczołowicie odrestaurowany po wojnie klasycystyczny zespół pałacowo parkowy* uważany jest za jeden z najwspanialszych w Europie. Po powrocie do miasta czas wolny w centrum przy Prospekcie Newskim. Podczas przejazdu zobaczymy sobór Kazański (wzorowany na bazylice św. Piotra), kościół św. Katarzyny (miejsce pierwotnego pochówku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Place Sztuk z pomnikiem Puszkina oraz pałacem Michajłowskim (mieści Muzeum Rosyjskie z największą kolekcją dzieł sztuki rosyjskiej). W czasie wolnym chętni będą mogli zobaczyć cerkiew Zbawiciela na Krwi, wzniesioną w miejscu śmierci cara Aleksandra II (koszt wstępu ok. 500 rubli). Powrót do hotelu w Petersburgu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski (możliwa przesiadka).
Uwagi do programu! - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 130 EUR/os płatne na miejscu imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu - ok. 25 Eur cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (4) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Inne
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
META Description
Petersburg - Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka - największa świątynia Petersburga • Kaskada w Peterhofie - letniej rezydencji Piotra Wielkiego • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż - bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt • 4 noce w Petersburgu •
Wizy - informacje dla sprzedawców
Wiza
UWAGA! Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta.
Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej. Do Sankt Petersburga i obwodu Leningradzkiego wystarczy e-wiza.
W celu uzyskania e- wizy należy:
1. Przy zakładaniu rezerwacji dodać usługę "procedura wizowa". Jeśli usługa jest już dodana do rezerwacji, należy przejść do kroku 2.
2. Wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "Otwórz wniosek wizowy" (na górze, po lewej stronie).
3. Wniosek wizowy należy uzupełnić i potwierdzić w panelu w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed planowanym wylotem lub w terminie wskazanym przez Dział Produktu.
4. Uprzejmie prosimy o wprowadzanie danych do panelu wizowego i jego potwierdzanie bezpośrednio po potwierdzeniu rezerwacji.
Wymagane dokumenty: Uzupełniony oraz potwierdzony wniosek wizowy w systemie rezerwacyjnym Travella oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wolnym miejscem na pieczątkę pogranicznika, a także aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy) zdjęcie biometryczne (na białym tle, bez okularów, twarz na wprost, odkryte uszy) w JPEG przesłane na wizy@r.pl - zdjęcia będą wgrywane do systemu rosyjskiej służby migracyjnej, więc muszą zostać zachowane powyższe wymogi.
W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku wizowego w wymaganym terminie, usługa zostaje anulowana i Klient zobowiązany jest do uzyskania wizy we własnym zakresie. Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku należy upewnić się, że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE (szczególną uwagę należy zwrócić na DRUGIE IMIĘ, MIEJSCE I DATĘ URODZENIA, DATY WAŻNOŚCI PASZPORTU, NR PASZPORTU). Gotowe wizy będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku.
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka St.Petersburg - Blask bursztynu? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego