cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Hotel Weekend w Gdańsku, Trójmiasto
1 / 1

Weekend w Gdańsku
star3
Polska » Trójmiasto » Gdańsk

 • KOD OFERTY:
  TRV734792
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Wyjazd weekendowy
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 899
 • 135
Opis oferty

Kategoria

city break / hotel ***

Region

Gdańsk / Polska

PROGRAM RAMOWY

Zapraszamy na niepowtarzalny weekend w Gdańsku! Miasto z cudownymi plażami i jeszcze piękniejszą starówką, pełne jest mieszczańskich historii rodem z kupieckich czasów hanzeatyckich. To miasto kontrastów, w którym narodziła się Solidarność i słynna na cały świat Goldwasser - wódka z płatkami złota. Gdańsk urodą może konkurować z najpiękniejszymi miastami portowymi Europy! Na naszych weekendach zwiedzicie Gdańsku z przewodnikiem, ale serdecznie zachęcamy również do samodzielnego odkrywania Trójmiasta. Polecimy Wam też miejsca, w których na pewno zjecie coś pysznego. Zapraszamy na wspólny weekend w Gdańsku!

DZIEŃ 1

Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg. Sprawdźcie też koniecznie nasze propozycje restauracji w Gdańsku!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem (ok. 4 h).

Spotkanie z przewodnikiem w ustalonym punkcie Starego Miasta i spacer przez najpiękniejsze zakątki Gdańska. W programie m.in.

- Przejście Drogą Królewską od Złotej Bramy do Bramy Zielonej. Unikatowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej, a którym mieści się Muzeum Bursztynu, w którym poznacie historię bursztynu już od czasów neolitycznych oraz procesy obróbki tego niezwykłego materiału. Zobaczycie też bezcenną kolekcję bursztynów oraz… wspaniały widok na Długi Targ z tarasu mieszczącego się na dachu muzeum. - Długi Targ z ikoniczną fontanną Neptuna; wspaniałym Dworem Artusa, w którym przyjmowani są znamienici goście; Ratuszem Głównego Miasta, gdzie rajcą był sam Jan Heweliusz; Domem Uphagena z Muzeum Wnętrz Mieszczańskich oraz kamienicami, które pod swoimi dachami gościły królów i możnowładców - Spacer urokliwą ulicą Mariacką, która sprawia wrażenie przeniesionej do naszych czasów wprost z ubiegłych wieków! - Największy gotycki kościół świata, czyli Bazylika Mariacka, która zadziwia nie tylko wielkością ale też wnętrzami o niesamowitym klimacie. Można zobaczyć tu XV-wieczny zegar astronomiczny, figurkę Pięknej Madonny oraz kopię słynnego tryptyku Memlinga “Sąd Ostateczny" - Spacer przez Długie Pobrzeże - pełną urokliwych knajpek promenadę wiodącą wzdłuż Motławy. Drewniany Żuraw - najstarszy i największy z zachowanych portowych dźwigów w Europie oraz niekwestionowany symbol Gdańska! Po zwiedzaniu czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 3

W tym czasie zapraszamy do samodzielnego odkrywania Gdańska - koniecznie zajrzyjcie do Europejskiego Centrum Solidarności; posłuchajcie koncertów organowych na Oliwie; podziwiajcie murale na Zaspie; zadumajcie się na Westerplatte; zaprzyjaźnijcie się z nauką w Centrum Hevelianum lub wybierzcie się na przedstawienie do Teatru Szekspirowskiego. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie.

HOTELE 3*

Hotele 3* położone w niewielkim oddaleniu od centrum Gdańska. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w komfortowych pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z klimatyzacją, łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadanie w formie bufetu kontynentalnego

POLECANE RESTAURACJE

- Restauracja Kubicki to najstarsza restauracja w Gdańsku, funkcjonująca od 1918 roku. Wśród zdjęć przedwojennego Gdańska poczujecie ducha dawnych czasów! - W podziemiach Dworu Artusa, przy samym Długim Targu, znajduje się słynna Piwnica Rajców, w której warzy się gdańskie piwo rzemieślnicze. - Niesztuka Restaurant&Bar Klub Aktora to klimatyczne miejsce przy urokliwej ulicy Mariackiej. Idealne na romantyczną kolację! - Zafishowani to restauracja znana z nieszablonowych przepisów na obowiązkową nad morzem rybę! MASZ PYTANIA? DAJ NAM ZNAĆ! - Interesuje Cię inny termin, standard hotelu lub inny typ pokoju? A może chcesz wyjechać z grupą znajomych? Koniecznie daj nam znać! - Interesują Cię dodatkowe usługi (atrakcje, wycieczki, zwiedzanie z przewodnikiem, bilety wstępów itp…)? Skontaktuj się z nami!

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- 3 noclegi w hotelu 3* w Gdańsku - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 3 śniadania w hotelu - Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem (ok. 4 h) - Ubezpieczenie NNW Signal Iduna do 10 000 PLN

CENA

899 zł/os przy 2 osobach 799 zł/os przy 4 osobach

KOSZTY DODATKOWE

- Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - orientacyjny koszt zwiedzania to ok. 35-40 zł/os (Muzeum Bursztynu z tarasem widokowym, Bazylika Mariacka). - Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu do niektórych obiektów, osoby, które chciałyby zrezygnować ze zwiedzania któregoś z punktów programu, prosimy o kontakt.

TFG I TFP

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.20, Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP). Dla wycieczek krajowych składka ta wynosi 2 zł/os na każdy z funduszy. Składki NIE SĄ ZAWARTE w cenie wycieczki i zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.

UWAGI

- OFERTA NA POTWIERDZENIE! W przeciągu 2 dni roboczych od dokonania rezerwacji prześlemy propozycję konkretnego hotelu. Po jego akceptacji i wpłacie zaliczki, rezerwacja zostanie potwierdzona. - Doba hotelowa trwa od godz. 14:00 w dniu przyjazdu do godz. 11:00 w dniu wyjazdu (godziny te mogą się nieco różnić w konkretnych hotelach) - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. - Przypominamy o ograniczeniach związanych z pandemią COVID-19 i przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Zalecamy śledzenie kolejnych komunikatów dotyczących obostrzeń.

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP (NNW do 10.000 zł). Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia KR, czyli ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID19 - dopłata +4% wartości wycieczki.


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Weekend w Gdańsku? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego