cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Hotel WARMIA I MAZURY - 4 DNI, Olsztyn, Reszel, Giżycko, Mikołajki
1 / 1

WARMIA I MAZURY - 4 DNI
Polska » Olsztyn, Reszel, Giżycko, Mikołajki

 • KOD OFERTY:
  TRV757216
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • czw, 15.09.2022
 • 00:00
 • Gdańsk
 • czw, 15.09.2022
 • 00:00
 • XG9
 • Powrót:
 • nd, 18.09.2022
 • 00:00
 • XG9
 • nd, 18.09.2022
 • 00:00
 • Gdańsk
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 1099
 • 135
Opis oferty

Kraj

POLSKA3-4

Program

WARMIA I MAZURY - OLSZTYN, OLSZTYNEK, LIDZBARK WARMIŃSKI, KĘTRZYN, RYN, GIERŁOŻ, GIŻYCKO, MRĄGOWO, MIKOŁAJKI, RUCIANE-NIDA

1 dzień

wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Olsztynka. Początki Muzeum Budownictwa Ludowego Warmii i Mazur sięgają 1909 r. Teren Parku Etnograficznego odzwierciedla środowisko przyrodnicze regionu, a zgromadzone tu obiekty są niezwykle zróżnicowane i dzięki temu tworzą jeden z ciekawszych skansenów w Polsce. Następnie pojedziemy do Olsztyna. Zarys Starego Miasta wyznaczają rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką, a imponujący, gotycki zamek Kapituły Warmińskiej od ponad sześciu wieków stanowi godną wizytówkę miasta. Przy rynku staromiejskim zachowały się zabytkowe kamieniczki z gotyckimi piwnicami, a gotycka bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła jest najstarszym i najbardziej okazałym kościołem w mieście. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

po śniadaniu udamy się do Lidzbarka Warmińskiego. Od połowy XIV w. miasto zostało obrane na siedzibę biskupów warmińskich, a w widłach Łyny i Symsarny zaczęto budowę murowanego zamku. Otoczony murem i fosą, z przedzamczami gospodarczymi i wieżami przez lata był wygodną i pełna przepychu siedzibą dla biskupów. Również w połowie XIV wieku powstała kolegiata św. Piotra i Pawła w miejscu starszej, drewnianej bazyliki. W sąsiedztwie kościoła zachowała się zabytkowa wikarówka, plebania i klasztor. Kolejnym miejscem będzie Reszel, uważany jest za najładniejsze miasto Warmii. Zamek biskupi nazywany perłą średniowiecznej architektury, wyniosła gotycka fara, gotyckie mosty nad Sajną, świetnie zachowany zespół staromiejski z klasycystycznym ratuszem oraz fragmenty murów obronnych to najważniejsze atrakcje miasta. Przy drodze z Reszla do Świętej Lipki zobaczymy barokowe kapliczki drogi różańcowej. Święta Lipka to miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, często nazywana jest "Częstochową Północy". Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najwspanialszych zabytków baroku w Polsce. Kościół słynie z osiemnastowiecznych, ruchomych organów, a kunszt organmistrzów możemy docenić podczas prezentacji instrumentu. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

po śniadaniu odwiedzimy Kętrzyn, gdzie w XIV wieku na wzgórzu nad rzeką wzniesiony został zamek krzyżacki. Pobliski gotycki kościół św. Jerzego jest jednym z nielicznych w Polsce zabytków łączących funkcje sakralne z obronnymi. Następnie pojedziemy do Rynu, w którym na wzgórzu między jeziorami znajduje się drugi co do wielkości zamek krzyżacki w Polsce. „Wilczy Szaniec” w okolicach Gierłoży to miejsce szczególnie polecane wszystkim, którzy interesują się czasami II wojny światowej. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera - zamaskowane miasteczko w lesie liczące 200 obiektów. Na zakończenie zwiedzimy Giżycko, gdzie na wąskim przesmyku między dwoma jeziorami została zbudowana w XIX w. Twierdza Boyen będąca doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacji. Unikalnym zabytkiem na skalę europejską jest most obrotowy łączący twierdzę z miastem. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Mrągowa, nazywanego festiwalowym miastem. Corocznie w letnich miesiącach z położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa różnorodna muzyka - Piknik Country, Festiwal Kultury Kresowej i Kabareton to najważniejsze wydarzenia kulturalne. Poprowadzoną nad jeziorem promenadą dojdziemy do głównej ulicy miasta, przy której znajduje się XIX-wieczny kościół św. Wojciecha z wyjątkowymi współczesnymi witrażami. Przy Małym Rynku w budynku dawnego Ratusza i tzw. Strażnicy Bośniackiej ma swoją siedzibę Muzeum Warmii i Mazur, gdzie zgromadzone są pamiątki z przeszłości miasta i okolic. Następnie udamy się do Mikołajek - polskiej stolicy żeglarstwa, która w sezonie letnim przeobraża się w gwarne centrum turystyczne. Głównym zabytkiem miasta jest XIX - wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową. Ozdobą Placu Wolności (rynku) jest fontanna z Królem Sielaw i zabytkowe kamienice, wśród których najbardziej okazałym budynkiem jest dawny ratusz z 1888 r. Dla chętnych proponujemy również wspaniałe widoki z perspektywy wody podczas rejsu statkiem (dodatkowo płatny). Na zakończenie proponujemy krótki pobyt w miejscowości Ruciane Nida. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie zawiera:Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne).Opłat i wycieczek fakultatywnych.Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 129 - 79 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.Inne:Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.Uwagi:Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę WARMIA I MAZURY - 4 DNI? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego