cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Hotel LUBUSKIE ZAMKI I TWIERDZE - 3 DNI, Łagów, Lubniewice, Kostrzyn, Gorzów Wlkp
1 / 1

LUBUSKIE ZAMKI I TWIERDZE - 3 DNI
Polska » Łagów, Lubniewice, Kostrzyn, Gorzów Wlkp

 • KOD OFERTY:
  TRV757176
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pt, 20.05.2022
 • 07:00
 • Warszawa
 • pt, 20.05.2022
 • 00:00
 • XH0
 • Powrót:
 • nd, 22.05.2022
 • 00:00
 • XH0
 • nd, 22.05.2022
 • 20:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 799
 • 135
Opis oferty

Kraj

POLSKA3-4

Program

LUBUSKIE ZAMKI I TWIERDZE - MIĘDZYRZECKI REGION UMOCNIONY, MIĘDZYRZEC, LUBNIEWICE, KOSTRZYN N. ODRĄ, GORZÓW WIELKOPOLSKI, ŁAGÓW

1 dzień

wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Pniewa, gdzie znajduje się część centralnego odcinka Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. MRU to  jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata,  stworzone przez Niemców w latach 1934–1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy. Duża część  umocnień zachowała się w dobrym stanie i od lat stanowi atrakcję turystyczną. Podziemia odcinka centralnego MRU to obecnie także rezerwat nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków. Następnie odwiedzimy Międzyrzecz, którego historia sięga połowy X wieku. O randze tego miasta w dobie średniowiecza świadczą pozostałości zamku zbudowanego z polecenia Kazimierza Wielkiego, a tuż przy zamku w  XVII wieku zbudowano siedzibę starostów międzyrzeckich. Rynek to dawne centrum polityczno-gospodarcze miasta, otoczone z trzech stron zabytkowymi kamienicami i klasycystycznym ratuszem. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

po śniadaniu odwiedzimy Lubniewice, gdzie nad jeziorem Lubiąż znajduje się „stary zamek” i „nowy zamek” tworzące zespół zamkowo – pałacowo – parkowy Książąt Lubomirskich. Oba obiekty są własnością rodziny Książąt Lubomirskich, a Zamek funkcjonuje jako prywatna rezydencja rodzinna. Następnie pojedziemy do Kostrzyna nad Odrą. Na zachodnich obrzeżach miasta, nad wodami Odry, wznoszą się imponujące mury Twierdzy Kostrzyn. Dzięki niej miasto od XVI w. kojarzone było z nowoczesną, imponującą i niezdobytą fortecą. Z zabytkowych budowli twierdzy zachowały się bastiony wraz z przyległymi do nich XVI-wiecznymi kurtynami oraz Brama Berlińska i Brama Chyżańska. Z historią miasta i twierdzy możemy zapoznać się w Muzeum Twierdzy Kostrzyn w bastionie Filip. Zwiedzimy także Gorzów Wielkopolski – jedno z nielicznych miast, które mają dzienną datę lokacji. Jednym z najstarszych zabytków jest gorzowska Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny nazywana matką lubuskich kościołów. Obecnie plac z kościołem katedralnym i fontanną Pauckscha nazywany jest Starym Rynkiem. Natomiast pobliski Wełniany Rynek ozdabia studnia czarownic. Charakterystycznym  symbolem miasta jest estakada kolejowa oddzielająca ścisłe centrum miasta od Bulwaru Nadwarciańskiego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do Łagowa. Ta niewielka miejscowość jest malowniczo położona na przesmyku nad dwoma rozlewającymi się jeziorami Łagowskim i Trześniowskim (Ciecz), połączonymi  kanałem. Do ścisłego centrum miasteczka prowadzą dwie bramy – Brama Polska i Brama Marchijska. Najcenniejszym zabytkiem Łagowa jest średniowieczny zamek Joannitów. W zakrystii kościoła św. Jana Chrzciciela znajduje się nagrobna płyta ostatniego łagowskiego komandora zakonu. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie zawiera:Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).Opłat i wycieczek fakultatywnych.Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 69 - 79 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.Inne:Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.Uwagi:Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę LUBUSKIE ZAMKI I TWIERDZE - 3 DNI? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego