cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

 • Hotel Malta, Wyspa Malta
1 / 1

Malta
star3
Malta » Wyspa Malta » Sliema

 • KOD OFERTY:
  TRV355827
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pn, 15.10.2018
 • 10:40
 • Poznan
 • pn, 15.10.2018
 • 13:35
 • Malta
 • Powrót:
 • pt, 19.10.2018
 • 07:20
 • Malta
 • pt, 19.10.2018
 • 10:15
 • Poznań
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty
 • Standard
  star
 • Lokalizacja
  Malta » Wyspa Malta » Sliema

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Malta / Malta

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 10 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA LATO 2018

Obecnie obowiązuje IV stopień promocji na wycieczki z sezonu letniego (1 kwietnia 2018 - 31 października 2018) - trwa on do wyczerpania się miejsc w promocyjnej cenie. IV stopień promocji obejmuje - Zniżka 100 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkowa zniżka 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Skaliste wybrzeża i przytulne zatoczki; przebogata historia znajdująca odzwierciedlenie w zabytkach; kolorowe łódeczki z oczami Ozyrysa chroniącymi rybaków; charakterystyczne balkony Valletty; kuchnia pełna wpływów włoskich i… brytyjskich; język, w którym pobrzmiewają dźwięki Orientu oraz oszałamiająco błękitne morze - to tylko kilka powodów, dla których Malta zwana jest śródziemnomorską księżniczką!

DZIEŃ 1

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot na Maltę. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Przejazd do Valletty i zwiedzanie maltańskiej stolicy - Katedra św. Jana Chrzciciela - najważniejszy kościół na Malcie i jednocześnie pierwsza barokowa świątynia w Europie. Zwiedzanie bogato zdobionej Katedry oraz Oratorium, które pełniło funkcję kaplicy Wielkich Mistrzów i w którym znajduje się wspaniały obraz Caravaggio Ścięcie św. Jana - Ogromny Pałac Wielkiego Mistrza, pełniący dziś funkcję siedziby prezydenta Malty, Triq ir-Repubblika - reprezentacyjna ulica Valletty, kamienice o charakterystycznych balkonach i spacer po starym mieście - Dolne i Górne Ogrody Barakka, z których roztacza się wspaniały widok na Wielki Port i maltańskie Forty W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji na Malcie to ok. 15-20 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Valletty będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę po Malcie - w programie m.in. - Mosta, w której znajduje się słynna Rotunda, zwieńczona czwartą co do wielkości kopułą w Europie - Krótka wizyta w Ta'Quali, gdzie tradycyjnymi metodami wyrabia się szkło i ceramikę - Położona na wzgórzu Mdina zwana cichym miastem - dawna stolica kraju, która mimo burzliwej historii niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków. Spacer po cytadeli, fragmenty murów obronnych oraz czas na zagubienie się w labiryncie uliczek starego miasta - Pobliski Rabat, gdzie znajdują się Katakumby św. Pawła - największe katakumby na Malcie, pochodzące z IV i V wieku, w których grzebano zarówno Żydów, jak i chrześcijan - Przejazd wzdłuż Klifów Dingli, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wysepkę Filfla (postój na punkcie widokowym) aż do kompleksu świątynnego w Hagar Qim - zwiedzanie liczących sobie ponad 4 tysiące lat świątyń W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę na wyspę Gozo - drugą co do wielkości wyspę Republiki Maltańskiej. W programie senne miasteczko Victoria, nazwane imieniem angielskiej królowej - spacer przez pastelowe uliczki miasta do kamiennej średniowiecznej cytadeli. Następnie przejazd do Zatoki Dwejra, z której roztacza się piękny widok na klify. Popołudnie przeznaczone na plażowanie i wypoczynek w urokliwych, niewielkich zatoczkach Gozo. W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do Błękitnej Groty - jednego z najpiękniejszych miejsc na całej Malcie. Rejs łódeczkami do groty, w której woda ma przepiękny lazurowy kolor (Uwaga! Rejs do Błękitnej Groty uzależniony jest od warunków pogodowych). Następnie przejazd do portowego miasteczka Marsaxlokk, słynącego z kolorowych łódeczek zwanych luzze, ozdobionych Oczami Ozyrysa mającymi gwarantować szczęśliwe połowy lokalnym rybakom. Po południu zapraszamy na dalsze zwiedzanie Valletty - Kościół Rozbicia Statku św. Pawła, gdzie znajdują się relikwie związane z Apostołem (m.in. ręka św. Pawła) - Malta Experience - multimedialny spektakl przedstawiający wydarzenia z 5 000 lat historii Malty - Szpital Sacra Infirmeria - Dla chętnych wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się ogromna kolekcja starożytnej ceramiki, a także wiele przedmiotów znalezionych w świątyniach i grobowcach na wyspie (ok. 5 €) - W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania dań charakterystycznych dla kuchni maltańskiej, np. potrawki z królika z warzywami (ok. 15 €), serwowanych na ciepło ciasteczek mqaret z nadzieniem daktylowym i anyżkową posypką (ok. 2 €), słodko-gorzkiego napoju kinnie (ok. 1 €), wyrobów z opuncji na czele z nalewką bajtra czy owczego sera gbejna, będącego flagowym produktem Gozo W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

Hotele 3* położone w nadmorskiej miejscowości Sliema (ok. 10 km od Valletty), z której pływają tramwaje wodne oraz odjeżdżają autobusy podmiejskie do Valletty. Hotele położone są ok. 500 m od morza. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania w formie bufetu

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Transfer busem/autokarem w 2 i 3 dniu wycieczki - 4 noclegi w hotelu 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania - Opieka pilota - Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł) - Gwarancja Niezmienności Ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 100-120 € (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską oraz podmiejską podczas realizacji programu, rejs promem na Gozo, wycieczkę i rejs łódkami do Błękitnej Groty, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Katedra św. Jana Chrzciciela, Malta Experience, Katakumby św. Pawła, Świątynia w Hagar Qim i Mnajdra) oraz lokalnych przewodników. - Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 0,5 €/os/noc - Opcje dla chętnych (Muzeum Archeologiczne) są dodatkowo płatne.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +550 zł - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Wizzair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x23 cm - Ryanair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Ryanair oraz Wizzair - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub na Malcie po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy po wyspach realizowane są busem/autokarem, przejazdy z/do Valletty odbywają się komunikacją miejską (autobus lub tramwaj wodny) - W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 10.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 20.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +20 zł; - Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +60 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Malta? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego