cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Wycieczka Błękitny Rejs I Dumne Ateny, Wyc. objazdowe
1 / 1

Błękitny Rejs I Dumne Ateny
Grecja » Wyc. objazdowe »

 • KOD OFERTY:
  TRV723223
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • czw, 01.07.2021
 • 06:20
 • Wrocław
 • czw, 01.07.2021
 • 12:20
 • Ateny
 • Powrót:
 • pt, 09.07.2021
 • 17:55
 • Ateny
 • pt, 09.07.2021
 • 22:10
 • Wrocław
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 4999
 • 135
Opis oferty

Region

Grecja /

Opis oferty:

Ateny • Siros • Santorini • Cesme • Mykonos • Chora - Ateny • Delfy Piękny rejs statkiem wycieczkowym Gemini i kilka dni w Atenach to przepis na wspaniałe greckie wakacje. W programie rejsu po Morzu Egejskim są kultowe, biało-błękitne Cyklady: Siros, Santorini i Mykonos, statek zawija także do tureckiego kurortu Cesme. Bogata oferta wycieczek fakultatywnych pozwoli dostosować zwiedzanie do preferencji pasażerów. Ateny to niepowtarzalna atmosfera pełnej zabytków metropolii, którą można odkrywać bez końca. Warto także zobaczyć słynną wyrocznię w Delfach i wybrać się na wycieczkę do magicznej Argolidy, gdzie historia przeplata się z mitami. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 700 mil morskich i ok. 630 km.

1. DZIEŃ. ATENY

Zbiórka uczestników na lotnisku, przelot do ATEN. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. ATENY - SIROS

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Zbiórka w hotelu, przejazd do portu w Pireusie, zaokrętowanie na statku wycieczkowym. Wypłynięcie z portu w kierunku wyspy Siros. Obiad i kolacja na statku. W godzinach wieczornych zawinięcie do portu w Ermoupolis na Siros. Należąca do archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim SIROS, szczyci się piękną stolicą Ermoupolis, wyróżniającą się niezwykle malowniczą architekturą, w której widać wpływy weneckie i antyczne. Miasto, gdzie dominują cykladzkie barwy: błękit i biel, w połowie XIX w. uważane było za najważniejszy port grecki, a rozwój handlu bogacił jego mieszkańców. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie z przewodnikiem. W programie spacer przez centrum Ermoupolis: plac Miaouli, teatr Apollon (znany także jako "La Piccola Scala"), dzielnica Vaporia. Następnie wieczór grecki w tawernie: greckie mezedes (przekąski) i wino przy dźwiękach tradycyjnej muzyki rebetiko. Powrót na statek. Wypłynięcie z portu w kierunku Santorini. Nocleg.

3. DZIEŃ. SANTORINI

Śniadanie. Zawinięcie do portu na SANTORINI, najsłynniejszej z Wysp Cykladzkich. Zejście na ląd. Mityczna Atlantyda fascynuje tajemniczą przeszłością, zachwyca białymi domkami przyczepionymi do klifu i spektakularnymi widokami. Dzień wolny na indywidualne zwiedzanie wyspy lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 2 wycieczki do wyboru: 1. Oia i malownicze wioski (wycieczka półdniowa): przejazd do klasztoru Proroka Iliasa, po drodze podziwiając panoramę wiosek Kamari, Monlithos, Fira, Firostefani i Imerovigli. Przejazd do Oia i spacer po najbardziej malowniczym miasteczku na wyspie. Czas wolny. Powrót na statek. 2. Wykopaliska w Akrotiri i stolica wyspy (wycieczka półdniowa): przejazd w kierunku Akrotiri, przystanek na zrobienie zdjęć przy słynnym wiatraku. Następnie wizyta na najważniejszym stanowisku archeologicznym Santorini - Akrotiri, wspaniale zachowanym świadectwie życia na wyspie przed erupcją wulkanu pod koniec XVII w. p.n.e. Przejazd do Firy - stolicy wyspy. Wizyta w prawosławnej Katedrze Metropolitalnej. Zbiórka uczestników, powrót na statek. Obiad i kolacja na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku Cesme. Nocleg.

4. DZIEŃ. CESME - MYKONOS: CHORA

Zawinięcie do portu w CESME. Śniadanie na pokładzie statku. Dzień wolny na indywidualnie zwiedzanie lub fakulatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 2 wycieczki do wyboru: 1. Efez (wycieczka półdniowa): przejazd do Efezu, jednego z 12 miast Jonii, założonego przez starożytnych Greków ok. 2000 r. p.n.e., drugiego co do wielkości miasta Cesarstwa Rzymskiego, liczącego ok. 250 tys. mieszkańców. Spacer główną ulicą Efezu: biblioteka Celsusa, amfiteatr, świątynia Hadriana, Brama Herkulesa, ogromny amfiteatr, gdzie nauki głosił św. Paweł. Czas wolny. Powrót do portu, wejście na pokład. 2. Izmir (wycieczka półdniowa): przejazd do Izmiru, nowoczesnej metropolii, trzeciego co do wielkości miasta Turcji. Spacer do starożytnej dwukondygnacyjnej agory zbudowanej na polecenie Marka Aureliusza w 178 r. p.n.e. Czas wolny. Powrót na statek. Obiad i kolacja na statku. Wypłynięcie w kierunku Mykonos. Zawinięcie do portu na MYKONOS. Przejazd do CHORY - stolicy wyspy, perły Cyklad w samym sercu archipelagu. Spacer z pilotem uliczkami miasteczka do Panagia Paraportiani, charakterystycznego kościoła Matki Boskiej z Tylnej Bramy, przejście w okolicach zamku i ratusza na najbardziej znaną ulicę na wyspie - Matoyanni. Następnie Alefantra, czyli Mała Wenecja - dzielnica z XVIII w, zdominowana przez domy kapitanów z kolorowymi balkonami, wybudownane tuż nad morzem. Czas wolny. Powrót na statek. Wypłyniecie w kierunku Pireusu. Nocleg.

5. DZIEŃ. ATENY

Śniadanie. Zawinięcie do portu w Pireusie, wyokrętowanie ze statku. Przejazd do hotelu w ATENACH. Zakwaterowanie. Przejazd metrem do centrum. Spacer po jednej z najciekawszych europejskich stolic. Wizyta w Muzeum Akropolu, przejście obok Teatru Dionizosa, Odeonu Heroda Attyka do Akropolu. Zwiedzanie najsłynniejszej ateńskiej budowli - Partenonu, Erechtejonu - świątyni poświęconej Posejdonowi i Atenie, świątyni Nike Apteros oraz Pinakoteki i Propylejów - bramy wejściowej. Przejście pod budynek parlamentu Grecji, dawniej Pałacu Królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza. Spacer Ogrodami Królewskimi z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces RP do UE, ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, stadion olimpijski Kalimarmaro - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. Dalej trasa prowadzi do dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. ATENY

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Argolidy. Przejazd przez Kanał Koryncki o szerokości ok. 24 m i długości 6 km, oddany do użytku w 1893 r., łączący Morze Jońskie z Egejskim i malowniczo oddzielający Peloponez od Grecji kontynentalnej. Krótki postój nad kanałem. Przejazd do Myken, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do Nafplion, spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do Epidauros, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnych amfiteatrów i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ. ATENY

Śniadanie. Dzień wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ. DELFY

Śniadanie. Przejazd do DELF u stóp Parnasu, centrum starożytnego kultu Apollina, z wyrocznią, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość. Zwiedzanie muzeum w Delfach z niezwykłymi eksponatami, zaliczającymi się do najsłynniejszych w Grecji. Następnie zwiedzanie terenu wykopalisk archeologicznych, wpisanego na listę UNESCO: świątynia Apollina i ołtarz, skała Sybilli, rzymska agora, skarbce, omfalos - kamień wyznaczający środek ziemi, teatr, stadion. Przejazd do punktu widokowego na malowniczą miejscowość Arachova. Powrót do hotelu w Atenach. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

8 noclegów: 5 w Atenach w hotelu***; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki); 3 noclegi na statku Gemini; kabiny wewnętrzne, 2-os. (możliwość 1 dostawki), klimatyzowane, z łazienkami (prysznic, wc; suszarka), telewizor, telefon, sejf • wyżywienie: 5 śniadań w hotelu; na statku: 3 śniadania, 3 obiady, 3 kolacje, dziennie: 2 napoje bezalkoholowe, 2 napoje alkoholowe (do wyboru piwo lub wino), 2 kawy lub herbaty, 2 małe butelki wody • przelot • transfery • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

REJS - INFORMACJE DODATKOWE:

1.Zależnie od warunków pogodowych kapitan może zadecydować o zmianie trasy. 2. Kolejność realizacji punktów programu oraz godziny zawinięcia i wypłynięcia z portów może ulec zmianie. 3. Walutą obowiazujacą na statku jest EUR. Statek M/V Gemini 400 kabin 7 pokładów pasażerskich 4 windy recepcja 2 restauracje 2 bary strefa duty free biblioteka tarasy widokowe basen, leżaki jacuzzi salon kosmetyczny (płatny) siłownia (płatna) lekarz animacje sportowe i programy rozrywkowe w ciągu dnia wieczorem występy greckich artystów i zespołów animacyjnych Wi-Fi (płatne)  Dane techniczne: zbudowany w 1992 r., odnowiony w 2017 r. tonaż: 19093 ton długość: 163,81 m szerokość: 22,5 m prędkość: 17,5 węzłów napięcie: 110-220 V

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, lokalni przewodnicy w Atenach i Delfach - ok. 120 EUR.Opłaty fakultatywne: Siros z wieczorem greckim - ok. 35 EUR/os. dorosła, ok. 20 EUR/dziecko do 12 lat; Efez - ok. 65 EUR/os. dorosła, ok. 38 EUR/dziecko do 12 lat; Izmir - ok. 38 EUR/os. dorosła, ok. 23 EUR/dziecko do 12 lat; Santorini: Oia - ok. 62 EUR/os. dorosła, ok. 38 EUR/dziecko do 12 lat, Akrotiri - ok. 62 EUR/os. dorosła, ok. 38 EUR/dziecko do 12 lat; Kanał Koryncki - Mykeny - Nafplion - Epidauros: ok. 85 EUR; ceny zawierają transport, lokalnych przewodników i bilety wstępu.Ceny wycieczek fakultatywnych podczas rejsu są orientacyjne, mogą ulec zmianie. Rejs i wycieczki fakultatywne są realizowane w języku angielskim przez lokalnego kontrahenta.Przy zejściu na ląd w Turcji wymagany jest ważny paszport. Paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (tj. przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji). 2.03.2020 r. został zniesiony obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy pobytach turystycznych do 90 dni w okresie półrocznym (180 dni).


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Błękitny Rejs I Dumne Ateny? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego