cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

 • Hotel Bruksela, Bruksela
1 / 1

Bruksela
star3
Belgia » Bruksela

 • KOD OFERTY:
  TRV620790
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Wyjazd weekendowy
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • so, 08.05.2021
 • 06:25
 • Warszawa
 • so, 08.05.2021
 • 08:30
 • CRL
 • Powrót:
 • śr, 12.05.2021
 • 09:05
 • CRL
 • śr, 12.05.2021
 • 11:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
 • 2099
 • 135
Opis oferty

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Bruksela / Belgia

TFG I TFP

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.20, Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP). Składka ta wynosi 10 zł/os na każdy z funduszy. Składki NIE SĄ ZAWARTE w cenie wycieczki i zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.

LATO 2021 - II STOPIEŃ PROMOCJI WCZESNA REZERWACJA DO 28.02.21

Obecnie obowiązuje II stopień promocji na city breaki z sezonu letniego 2021 (kod cennika FM02). II stopień promocji obejmuje - Zniżka 150 zł/os - Preferencyjne kwoty zaliczek za wycieczkę - 15% zaliczki w przeciągu 3 dni po dokonaniu rezerwacji; dopłata do 30% wartości imprezy do 31.03.21; dopłata do 100% wartości imprezy do miesiąca przed wylotem Korzyści dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun - Dodatkowa zniżka w wysokości 4% wartości wycieczki. Zniżka liczona od ceny podstawowej wycieczki (zniżka nie jest liczona od bagażu, ubezpieczeń i innych usług dodatkowych) - Gwarancja niezmienności ceny gratis - Upgrade do ubezpieczenia PLUS - Cena promocyjna na ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - KR 25 zł oraz KRCHP 50 zł Promocja będzie obowiązywała do 28.02.21 lub do wyczerpania miejsc w danej puli promocyjnej. Po ich wyczerpaniu wycieczka będzie sprzedawana w następnych stopniach promocji lub w cenie katalogowej. Ceny w systemie zawierają już zniżki za wczesną rezerwację.

PROGRAM RAMOWY

Bruksela to nie tylko stolica Unii Europejskiej, ale też czekolady, komiksów, piwa i secesji! Na terenie niewielkiej starówki znajdują się bezcenne skarby brabanckiego gotyku, liczne parki, murale oraz imponujący rozmachem Grand Place, który oczarował Victora Hugo. Będąc w Brukseli warto również wybrać się do Antwerpii - zabytkowego, portowego miasta w którym mieszkał i tworzył Rubens oraz do Gandawy - jednego z najpiękniejszych miast w regionie.

DZIEŃ 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Brukseli. Transfer do hotelu, złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Brukseli - XVIII-wieczny Park Brukselski z Pałacem Królewskim - oficjalną siedzibą monarchii belgijskiej oraz budynkiem Pałacu Narodów, w którym mieści się siedziba Parlamentu Europejskiego - Nowoczesna Dzielnica Europejska, w której znajdują się siedziby najważniejszych organów UE - Dla chętnych spacer szlakiem belgijskiej secesji - prestiżowa Avenue Louise oraz wpisane na listę UNESCO budynki Hotelu Solvay i Hotelu Tassel W czasie zwiedzania przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Brukseli to ok. 15-20 €). Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Brukseli będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Brukseli - w programie m.in. - Majestatyczny gmach Pałacu Sprawiedliwości oraz Kościół Notre Dame du Sablon z ogromnymi witrażami. Spacer przez wzgórze Mont des Arts, z którego rozciąga się piękny widok na miasto - Znajdujący się na liście UNESCO Grand Place z neoklasycystycznym Domem Króla i gotyckim Ratuszem (zwiedzanie Ratusza, jeśli będzie to możliwe) - Spacer uliczkami starego miasta do Menneken Pis - figurki siusiającego chłopca, będącej symbolem miasta oraz częścią komiksowego szlaku, na którym można zobaczyć murale nawiązujące do popularnych belgijskich komiksów - XIX-wieczny Królewski Pasaż św. Huberta, na którym wzorowane były galerie w Mediolanie i Neapolu - Gotycka Katedra św. Michała i św. Guduli ze wspaniałym alabastrowym ołtarzem, pięknymi witrażami i skarbcem - Park Pięćdziesięciolecia, pośrodku którego znajduje się Łuk Triumfalny symbolizujący Brabancję - Dla chętnych wizyta w Muzeum Magritte poświęconym twórczości jednego z najważniejszych surrealistów (ok. 10 €), wycieczka do znajdującego się na przedmieściach Atomium - powiększonego 165 miliardów razy modelu kryształu żelaza, zbudowanego na Wystawę Światową w 1958 roku (możliwość wjazdu na platformę widokową, ok. 16 €) oraz wizyta w słynnym pubie Delirium Cafe, w którym serwowane jest ponad 2000 gatunków piw z całego świata W czasie zwiedzania - przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Brukseli to ok. 15-20 €). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. W czasie zwiedzania przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Antwerpii - drugiego po Rotterdamie największego portu w Europie. Zwiedzanie miasta - w programie m.in. - Dworzec Centralny zwany Kolejową Katedrą oraz spacer główną aleją Meir do Rynku, gdzie znajduje się renesansowy Ratusz, wpisany na listę UNESCO; średniowieczny Zamek Her Steen, położony malowniczo nad Skaldą oraz poświęcony patronowi miasta Kościół św. Pawła - Strzelista Katedra Najświętszej Marii Panny, w której znajdują się obrazy Rubensa i przepiękne witraże - Dom Rubensa zaprojektowany na wzór renesansowych włoskich posiadłości - zwiedzanie domu flamandzkiego mistrza oraz spacer po pięknym ogrodzie otaczającym dom. W czasie zwiedzania przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do Brukseli. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej. Zapraszamy na wycieczkę fakultatywną do Gandawy - jednego z najpiękniejszych flamandzkich miast. Zwiedzanie miasta - Monumentalna Katedra św. Bawona z bezcennym średniowieczny poliptykiem autorstwa Huberta i Jana van Eycków - Wejście na wieżę widokową Beffroi, z której roztacza się wspaniała panorama starego miasta - Kościół św. Michała, zbudowany z niebieskawego kamienia oraz Most św. Michała z najpiękniejszym widokiem na trzy gandawskie wieże - Spacer przez Het Patershol - dzielnicę z uroczymi małymi domkami, z labiryntem wąskim uliczek i mnóstwem kafejek - Reprezentacyjne bulwary Graslei i Korenlei oraz rejs stateczkiem wycieczkowym po rzekach i kanałach Gandawy W czasie zwiedzania przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. Cena wycieczki to ok. 35 € (cena zawiera przejazd pociągiem do Gandawy, przejazd tramwajem do centrum oraz opiekę pilota, cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 25 €). Wycieczka fakultatywna jest realizowana przy min. 4 zgłoszonych osobach.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

HOTELE 3* położone poza ścisłym centrum Brukseli, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej, skąd można dojechać bezpośrednio do centrum (ok. 15-20 minut). Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki - pokoje 3-osobowe dostępne tylko na zapytanie) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania w formie bufetu kontynentalnego

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - 4 noclegi w hotelu 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania - Opieka pilota - Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 100-120 € - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską i podmiejską, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Ratusz, Skarbiec, Katedra w Antwerpii, Dom Rubensa) oraz lokalnych przewodników. - Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 2-3 €/os/noc - Opcje dla chętnych (Atomium, Muzeum Magritte, wycieczka fakultatywna) są dodatkowo płatne. - Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów wstępu do niektórych obiektów, osoby, które chciałyby zrezygnować ze zwiedzania któregoś z punktów programu, prosimy o kontakt najpóźniej na miesiąc przed wylotem. Po tym terminie może nie być możliwości rezygnacji z zakupionych biletów, a Uczestnik zostanie obciążony ich kosztem (w euro, przez pilota). Wcześniejsza rezerwacja nie dotyczy atrakcji dla chętnych.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +650 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- RYANAIR - Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm i wadze do 10 kg - WIZZAIR - Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg - WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY - Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - MIEJSCA W SAMOLOCIE - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).

POZOSTAŁE UWAGI

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Madrycie po przylocie. - Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym - prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji. - Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik.

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci podstawowym ubezpieczeniem Signal Iduna. Pakiet podstawowy zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 15.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet PLUS zawiera ubezpieczenie KL do 25.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 1.000 zł - dopłata +20 zł; - Ubezpieczenie MAX - rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +40 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

Jeśli Klient był na naszych wycieczkach przynajmniej dwa razy, zapraszamy do zapisania się do Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun (formularz dostępny na stronie internetowej biura). Jeśli Klient ma już swój numer Uczestnika, prosimy o kontakt - dla Uczestników Programu mamy dodatkowe zniżki.


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Podobne oferty

Masz pytania o ofertę Bruksela? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego