cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

 • Hotel Od Alp do Tatr, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka Od Alp do Tatr
star3
Austria » Wyc. objazdowe

 • KOD OFERTY:
  TRV470963
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • so, 06.07.2019
 • 00:30
 • GZZ
 • so, 06.07.2019
 • 11:00
 • Amsterdam
 • Powrót:
 • pt, 12.07.2019
 • 19:00
 • Amsterdam
 • so, 13.07.2019
 • 05:45
 • GZZ
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotele *** lub gasthofy- wygodne, położone zazwyczaj na obrzeżach miast (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy: Wiednia - 4,Trnawa - 1, Vyhne - 1).
Do dyspozycji gości:
W hotelu zazwyczaj recepcja, restauracja oraz bar.
Pokoje:
1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.
Program
Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla Wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km od granic Polski).
Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do mało znanej miejscowości Marchfeld, gdzie zwiedzimy zachwycający zamek Schlosshof z barokowymi unikalnymi, położonymi na siedmiu tarasach, ogrodami. Następnie przejedziemy do centrum stolicy Austrii, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Chwila czasu wolnego w centrum starego Wiednia. Dla chętnych możliwość zjedzenia obiadu w jednej z klimatycznych restauracji Wiednia (koszt ok. 27 EUR/os.). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Puchberg am Schneeberg, gdzie odbędziemy podróż słynną Salamanderbahn - kolejką, którą przejedziemy przez malowniczy i pełen uroku teren Północnych Alp Wapiennych. Historia powstania kolejki sięga końca XIX w., a z początkiem wieku XX wizytował to miejsce cesarz Franciszek Józef, który odwiedził również kościół św. Elżbiety znajdujący się niedaleko stacji kolejki. W trakcie przejazdu na szczyt przy jednej ze stacyjek możliwość zakupienia przysmaku tego regionu - charakterystycznej buły o słodkim smaku. Na górze czas wolny w obrębie stacji kolejki, następnie powrót. Dalej przejedziemy do Mariazell, gdzie w 1157 roku benedyktyni założyli opactwo św. Lamberta. Obecne sanktuarium jest najsłynniejszym ośrodkiem kultu maryjnego w Europie Środkowej. To również miejsce, w którym swe kroki stawiali trzej wielcy papieże ostatniego półwiecza. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w miejscowości uzdowiskowej Baden bei Wien, gdzie oprócz spaceru będzie możliwość skorzystania z kąpieli w tutejszych termach. Tego dnia proponujemy obiadokolację (koszt ok. 25 EUR/os.). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 360 km).
Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do Lasku Wiedeńskiego jest to najbardziej wysunięte na północny-wschód pasmo górskie Alp. Najsłynniejsze "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" to jeden z walców samego mistrza Johanna Straussa. Zobaczymy tutaj najstarsze XII-wieczne opactwo cystersów Heiligenkreuz ze słynnymi krużgankami. Następnie przejedziemy do Mayerling, miejsca tragicznej śmierci Rudolfa -jedynego syna cesarza Franciszka Józefa i jego słynnej żony Sissi. Powrót do Wiednia malowniczym szlakiem wina. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu (ok. 26 EUR/os.). Popołudniowy spacer słynnymi zaułkami i zakamarkami Wiednia, miasta Habsburgów jakie mało kto zna. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczka Eisenstadt (stolica Burgenlandu!) oraz nad Jezioro Nezyderskie, jedno z największych stepowych jezior w Europie, które leży na terenie Austrii i Węgier. Ze względu na wyjątkowość położenia, a także unikalność flory i fauny część obszaru jeziorauznana zostałaza Park Narodowy. Ponadto krajobraz kulturowy miejsca sprawił, że zostało ono wpisane na listę UNESCO w 2001 r. Jezioro o powierzchni 157 km2 i maksymalnej głębokości 1,8 m jest najcieplejszym jeziorem Austrii - jego ciepłota bierze się z faktu, że jest stosunkowo płytkie oraz położone w najbardziej nasłonecznionym regionie Austrii, gdzie przez około 300 dni w roku świeci słońce. Przejazd do malowniczych miejscowości położonych nad jeziorem i słynących z urokliwej zabudowy sięgającej aż po XIV w. oraz wielkiej kolonii bocianów. Proponujemy rejs po jeziorze otoczonego szerokim pasem trzciny, aby nasycić się widokami tutejszej flory i fauny. Okolice te słyną również z malowniczo położonych, licznych winnic - dzięki specyficznemu klimatowi, który tu panuje możemy napić się wspaniałych win. Spacer po miasteczku Eisenstadt, podczas którego zobaczymy m.in.starówkę, zamek Esterhazy (ogrody) oraz grób Haydna i wspaniałą unikatową kalwarię. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu połączonego z degustacją tutejszych win w Eisenstadt (koszt ok. 38 EUR/os.). Czas wolny po południu spędzimy na jednej z tutejszych plaż. Następnie przejazd na nocleg na terenie Słowacji w okolicach Trnawy, zakwaterowanie. (Trasa ok. 290 km).
Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do miejscowości Smolenice, gdzie zwiedzimy okazały zamek usytuowany na zalesionym zboczu. Historia zamku sięga XIV w. a powstał on w celu ochrony ważnego szlaku handlowego. Jego świetność przypada na okres wojen napoleońskich. Obecnie został w części udostępniony zwiedzającym. Stąd udamy się do jednego z ważniejszych uzdrowisk Słowacji - miejscowości Pieszczany. Lecznicza działalność wód w tym miejscu znana była już w starożytności. Samo miasteczko położone jest w dolinie Wagu, natomiast cała infrastruktura uzdrowiskowa znajduje się na malowniczej wyspie, przez którą przebiega najdłuższy na Słowacji most kryty o długości 150 metrów. Następnie udamy się doTrenczyna, który słynie ze średniowiecznego zamku położonego na górze. Przejazd do Zwolenia, gdzie przespacerujemy się po rynku starego miasta z licznymi późnogotyckimi, renesansowymi i barokowymi kamienicami, a później czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Vyhne Zwolenia i zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania z regionalnej kolacji (koszt ok. 19 EUR/os.). (Trasa ok. 250 km).
Dzień 7 Po wczesnym śniadaniu przejazd przez Doline Donovaly położonej między Małą Fatrą a Niskimi Tatrami do Demianowskiej Jaskini Wolności położonej niedaleko Liptowskiego Mikulasza. Jaskinia należy do najdłuższego systemu jaskiń w Europie i jednocześnie jest najchętniej odwiedzaną na Słowacji. Bogate formy naciekowe o różnych barwach, liczne sale krasowe, korytarze, komnaty oraz tajemnicza podziemna rzeka Demianowka i liczne małe jeziorka są magnesem przyciągającym rzesze odwiedzających. Następnie przejazd do Starego Smokovca skąd wjedziemy na najbardziej widokowy szczyt Wysokich Tatr - Hrebienok. Czas wolny na górze i zjazd kolejką. Około godziny 15:00 wyjazd do Polski. (Woszczyce ok.19:30). (Trasa ok. 350 km).
Uwagi do programu! - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych. - Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, a także strojów kąpielowych.
"
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach: 6 rozpoczętych dób hotelowych, 4 na terenie Austrii - jeden hotel, 6 śniadań, ubezpieczenie (NNW, KL i bagaż), program turystyczny j.w i opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania płatny obligatoryjnie na miejscu - ok. 192 EUR/os.: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, kolejka Salamnderbahn, kolejka na Hrebienok, zamki, usługa lokalnych przewodników, wstępy na basen termalny, plaża nad Jeziorem Nezyderskim oraz taksa klimatyczna ok. 9 EUR/os. Dodatkowo 4 obiadokolacje ok. 97 EUR/os. i 1 obiad z degustacją wina ok. 38 EUR/os. - razem ok. 135 EUR/os.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie:
META Description
• Schlosshof - unikatowe barokowe ogrody tarasowe • Wiedeń - potęga rodu Habsburgów i świat kawiarni wiedeńskich • słynna kolejka Salamander i wjazd na Schneeberg • Lasek Wiedeński i wspaniały średniowieczny klasztor cystersów • Zaułki Wiednia • Mariazell - najsłynniejsze sanktuarium Środkowej Europy • Baden bei Wien - termy po austriacku• mały odpoczynek nad najcieplejszym jeziorem Austrii - Jeziorem Nezyderskim • Wino austriackie w regionie krajobrazu kulturalnego UNESCO i pamiątki wielkiego kompozytora Haydna • Trenczyn - średniowieczny zamek i Zwoleń • Demianowska Jaskinia Wolności • Wjazd kolejką na Hrebienok


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka Od Alp do Tatr? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego