cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

 • Wycieczka Czeski humor i austro-węgierskie smaczki, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka Czeski humor i austro-węgierskie smaczki
star3
Austria » Wyc. objazdowe

 • KOD OFERTY:
  TRV208354
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • so, 10.10.2020
 • 06:30
 • Wrocław
 • so, 10.10.2020
 • 11:00
 • PVB
 • Powrót:
 • pt, 16.10.2020
 • 10:00
 • PVB
 • pt, 16.10.2020
 • 14:30
 • Wrocław
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (razem 5 dób hotelowych: w okolicy Pragi - 1, w okolicy Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova - 1, w okolicy Salzburga- 1, w okolicy Wiednia - 1, w okolicy Szekesfehervar - 1).
Do dyspozycji gości:
W hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Pokoje:
1- i2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.
Program
Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu Europa Południowa dla wygodnych. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej z krótkimi postojami. Przyjazd w okolice Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 460 km).
Dzień 2 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od biblioteki klasztornej na Strahovie. Tutaj zobaczymy dwie najważniejsze sale Filozoficzną i Teologiczną, a w nich odnajdziemy bogate zbiory starodruków z różnych epok. Kolejny przystanek to dziedzińce Hradu, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski (z zewnątrz), bazylika św. Jerzego, "Złota Uliczka". Następnie zejdziemy do słynnego średniowiecznego Mostu Karola. Zanim zwiedzimy to cudo architektury chętnych zaprosimy na rejs statkiem po Wełtawie, gdzie doznamy strawy dla ducha i ciała (dodatkowo płatny ok. 36 EUR/os). Po rejsie spacer po moście a stąd już niedaleko do Senatu, otoczonego ogrodami Waldstein. Nasza trasa przebiegnie również uliczkami Starówki i Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczymy piękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół św. Mikołaja. Pod koniec dnia udamy się do najlepiej zachowanej w Europie dzielnicy praskich Żydów. Chwila czasu wolnego i przyjazd do hotelu (ok. 23:00) w okolicach Czeskich Budziejovic/ Czeskiego Krumlova. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Austrii, na "Ziemię Salzburską"- regionu położonego w Alpach, słynącego z pięknych tras widokowych i krystalicznie czystych jezior z perełką jaką jest Jezioro Księżycowe (Mondsee). Zajrzymy na trasie do Bad Ischl -uzdrowiskowej miejscowości, gdzie w 1853 roku spotkali się i zakochaliw sobiecesarz Franciszek Józef i jego przyszła małżonka Elżbieta Bawarska. Spacer po starówce, a następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż jeziora Wolfgangsee do St.Gilgen, gdzie będzie czas na krótką przerwę. Dalej pojedziemy trasą wzdłuż romantycznego i dzikiego Jeziora Fuschl do Salzburga. Zwiedzaniejednego z najpiękniejszych miast w Austrii. Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zobaczymy m.in. Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata - Mirabell, założone w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie. Panoramę miasta obejrzymy z twierdzy Hohensalzburg, jednego z najważniejszych zabytków Austrii. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 27 EUR/os). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 4 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd wstronę Wiednia. Po drodze dotrzemyna wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem" dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Następnie przejazd do Wiednia, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". Zobaczymy tu budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronę Wiednia z nowoczesnymi elementami architektury, czyli dzielnicę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg (z zewnątrz). Podziwiać będziemy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Wieczorem obiadokolacja w restauracji w centrum (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 27 EUR/os) oraz koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok.69 EUR/os). Przyjazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na Węgry, w region Północny Balaton i Velencei. Proponujemy odpoczynek w Balatonfured, nad jeziorem Balaton, zwanym "Węgierskim Morzem", następnie przejazd do hotelu w okolice Szekesfehervar. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Po południu, dla chętnych przejazd do Pakozd, w region słynący z doskonałych win. Zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win regionu oraz obiadokolacja (w przypadku złej pogody w Tihany). W okresie zbiorów -udział w winobraniu (dodatkowo płatne na miejscu ok. 40 EUR/os). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).
Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Pesztu. Na uwagę zasługują Plac Millenium, bazylika św. Stefana - pierwszego króla Węgier oraz Parlament Węgierski. Następnie przejazd do największego kompleksu jeździeckiego w Europie. Będziemy uczestnikami pokazu konnego oraz spróbujemy lokalnej kuchni w tradycyjnej restauracji - czardzie. Powrót do Budapesztu. Rejs statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze budowle Budapesztu: mosty spinające oba brzegi miasta, Wzgórze Zamkowe i parlament. Przejazd aleją Andrassyego, najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, którą kończy Plac Bohaterów z nieopodal położonym zamkiem Vajdahynuad. Wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się panorama Budapesztu oraz przejazd autokarem "Budapeszt by night". Wyjazd do Polski ok. 23:30. Przejazd przez Słowację, Czechy. Podczas przejazdu postoje. (Trasa do granic Polski ok. 500 km).
Dzień 7 Przyjazd do Polski wgodzinach porannych (Woszczyce ok. 09:00).
Uwagi do programu - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.
"
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych w kolicach miast: Praga - 1, Czeskie Budziejovice/ Czeski Krumlov - 1, Salzburg - 1, Wiedeń - 1, Szekesfehervar - 1), 5 śniadań, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistancei bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemuTOUR GUIDE, programu konnego wraz z obiadokolacją, panoramicznego rejsu statkiem w Budapeszcie - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie:ok. 135 EUR/os (płatnena miejscu),taksy klimatycznej ok. 9 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert Straussa i Mozarta w Wiedniu (ok.69 EUR/os), 2 obiadokolacje - w Wiedniu i w Salzburgu (ok. 54 EUR/os), rejs statkiem z obiadokolacją (ok. 36 EUR/os), kolacja nad Balatonem wraz z degustacją win - ok. 40 EUR/os.
Inne
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide."
META Description
Praga i średniowieczny Mosta Karola • Salzburg • Wiedeń - cesarstwo i doskonała kawa • Balaton - czyli węgierskie morze i doskonałe wina • Budapeszt - perła Dunaju i konie • kuchnia węgierska • romantyczne chwile w Bad Ischl • koncert Straussa w Wiedniu - posłuchaj, warto!
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka Czeski humor i austro-węgierskie smaczki? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego