cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

 • Wycieczka W Alpejskim Stylu, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka W Alpejskim Stylu
star3
Austria » Wyc. objazdowe

 • KOD OFERTY:
  TRV208353
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Udogodnienia:
 • Bez paszportu
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • so, 04.07.2020
 • 04:30
 • ZNO
 • so, 04.07.2020
 • 11:00
 • Ahmedabad
 • Powrót:
 • pt, 10.07.2020
 • 19:00
 • Ahmedabad
 • so, 11.07.2020
 • 01:30
 • ZNO
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie:
Hotele *** lub gasthofy - wygodne, położone zazwyczaj na obrzeżach miast (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy: Wiednia - 2, Innsbrucka - 2, Salzburga - 2).
Pokoje: 1 - i 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja
Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu
Kategoria lokalna:
***
Program
Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Wiednia w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 450 km od granic Polski).
Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce - Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica, wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). W czasie wolnym proponujemy Państwu wizytę w jednej z kawiarni Wiednia, gdzie można skosztować doskonałej kawy i poczuć klimat "wiedeńskich salonów kawiarnianych" lub zakup pamiątek w centrum historycznym Wiednia. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem" dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger (dodatkowo płatna ok. 30 EUR/os). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 120 km).
Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tyrolu, znanego na świecie ośrodka sportów zimowych. Stolicą regionu jest Innsbruck, miasto, w którym zachował się średniowieczny układ urbanistyczny. Do dziś słynie ono z odlewni dzwonów Grassmayr, funkcjonującej od czternastu pokoleń. Podczas zwiedzania poznamy centrum historyczne miasta, czyli barokową Katedrę Św. Jakuba oraz pełniący początkowo funkcje obronne zamek Hofburg, będący dziś jedną z najważniejszych atrakcji kulturalnych Austrii. Na uwagę zasługuje także symbol miasta - Goldenes Dachl (Złoty Dach) z prawie 3 tys. miedzianych gontów oraz najważniejsza ulica Marii Teresy przy której znajdują się doniosłe budowle w stylu barokowym. Zobaczymy także skocznię olimpijską, powstałą w 1927 roku. Obiekt ten dwukrotnie gościł sportowców uczestniczących w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Następnie czas wolny na zakup pamiątek. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok. 29 EUR/os). Wieczorem pełen wrażeń spektakl "Wieczór tyrolski". Usłyszymy tradycyjną muzykę ludową - typowo tyrolskie śpiewy i jodłowane pieśni oraz zobaczymy regionalne tańce. Przyjazd do hotelu w okolicy Innsbrucka ok. 22:30, nocleg. (Trasa ok. 470 km).
Dzień 4 Po śniadaniu przejazd do miejscowości Wattens, słynącej z najbardziej rozpoznawalnych kryształów na świecie. W trakcie zwiedzania galerii Swarowskiego zobaczymy niezwykłe bogactwo form kryształów. Zapoznamy się z procesami ich tworzenia i dowiemy się ocharakterze użytkowym. Po zwiedzaniu tego wyjątkowego miejsca na mapie Austrii przejazd do miejscowości Krimml, gdzie odbędziemy pieszą wycieczkę do jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie - wodospadu Krimml, zwanego "wodospadem 12 lodowców". Na koniec przejedziemy do miasta położonego przy granicy z Niemcami Kufstein, gdzie zwiedzimy pochodzącą z XIII wieku imponującą fortecę. Przez wieki miejsce to pełniło ważną rolę w regionie. Następnie krótki spacer po tutejszej starówce i chwila czasu wolnego. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 210 km).
Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd zapierającą dech Alpejską Drogą Wysokogórską Grossglockner - Hochalpenstrasse. Jest to najbardziej malownicza droga w Austrii, która pnie się serpentynami od zielonych łąk aż do krainy wiecznego śniegu, przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Najwyższym punktem tej efektownej trasy jest platforma widokowa na wysokości ok. 2500 m n.p.m. skąd roztacza się niezapomniana panorama Alp na najwyższy szczyt Austrii Grossglockner (3798 m n.p.m.) oraz najdłuższy w Alpach Wschodnich (10 km długości) lodowiec Pasterze. Następnie przejazd do Salzburga. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru uliczkami Starego Miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. monumentalną Katedrę św. Ruperta, wybudowaną w stylu barokowym, w której ochrzczony został Wolfgang Amadeusz Mozart oraz słynną ulicę Getreidegasse i twierdzę Hohensalzburg. Podziwiać będziemy jedne z najpiękniejszych ogrodów świata - Mirabell, założonych w XVII w., przy pałacu o tej samej nazwie, które stały się wizytówką miasta. Dla chętnych obiadokolacja (dodatkowo płatna ok.27 EUR/os). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Salzburga. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do największych na świecie jaskiń lodowych Eisriesenwelt. Cała ta baśniowa kraina wypełniona jest przepięknymi formami o pastelowych barwach. W przeciwieństwie do innych jaskiń, które zbudowane są z wapienia, tutaj mamy do czynienia z rzeźbami lodowymi. Są to np. lodowe draperie, posągi, kaskady, iglice, kolumny i kwiaty. Wjazd kolejką linową i świat lodowych olbrzymów będą dużym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Następnie przejazd do miejscowości St. Johann in Pongau oraz spacer jednym z najciekawszych wąwozów Alp wschodnich - trasą Lichtensteina. Droga wiedzie przełęczą alpejską, otoczoną skalnymi formami, labiryntami, tajemniczymi przejściami (w związku z osunięciem w czerwcu 2017 roku 10-tonowego głazu, który zablokował dużą część wąwozu trasa może być zamknięta - w takim przypadku proponujemy zamiennie Lammerklamm - wąwóz znajdujący się 30 km od Salzburga, jedno z tych miejsc, gdzie natura w pełni zaznaczyła swoją potęgę). Następnie przejedziemy do Hallstatt - jednego z najpiękniej położonych miasteczek w Alpach, słynącego od pokoleń z wydobycia soli. Hallstatt "przytula" się do stromych zboczy gór i "przegląda" w tafli jeziora Hallstättersee. Wieczorem dla chętnych koncert muzyki utworów wybitnego kompozytora W.A. Mozarta (koncert połączony z kolacją, dodatkowo płatny na miejscu ok. 74 EUR/os). Powrót do hotelu w okolicach Salzburga, nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 7 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w region Salzkammergut, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zajrzymy do. St. Wolfgang - jednej z trzech miejscowości położonych na brzegach jeziora o tej samej nazwie, gdzie zatrzymał się czas. Choć miasteczko tętni życiem to jednocześnie można w nim odpocząć, wśród przepięknie odrestaurowanych zabytkowych domów z przełomu wieków położonych w malowniczym, górskim krajobrazie. Zajrzymy tu do kościoła, którego ponad tysiącletnia historia oddaje czas, kiedy to miejsce nazywane było Rzymem Austrii. Przejazd do Polski przez Czechy (Woszczyce ok. 19:30). (Trasa ok. 670 km).
Uwagi do programu - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych. - Z uwagi na częste zmiany pogody w rejonie alpejskim program jest ramowy, może ulec zmianie (trasa Grossglockner może byc nieprzejezdna na początku sezonu). - Prosimy o zabranie ciepłej odzieży oraz wygodnego obuwia.
"
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań,program turystyczny j.w,opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, wieczoru tyrolskiego oraz systemuTOUR GUIDE - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 205 EUR/os(płatne na miejscu) oraztaksa klimatyczna ok. 12 EUR/os (płatna w hotelach).Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiadokolacje (Innsbruck, Salzburg) - razem ok. 57 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger - ok. 29 EUR/os, koncert muzyki utworów W. A. Mozarta w Salzburgu z kolacją - ok. 74EUR/os (wymagane eleganckie stroje).
Inne
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
"
META Description
Wiedeń - potęga rodu Habsburgów i świat kawiarni wiedeńskich • komnaty Sissi w Hofburgu • Heuriger - regionalna kolacja w gospodzie • Salzburg i muzyka klasyczna • Świat Swarovskiego • Kufstein- jedna z największych w regionie • Grossglockner Hochalpenstrasse - zapierające dech widoki i najwyższy szczyt Austrii Grossglockner • świat jaskiń lodowych - Eisriesenwelt - czyli mała dawka adrenaliny • Krimmlerfälle - najwyższe wodospady Europy • wieczór tyrolski i dobra zabawa • skocznia Bergisel w Innsbrucku • przejazd do Wiednia w trakcie dnia
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka W Alpejskim Stylu? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego