cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

 • Hotel Armenia, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka Armenia
star3
Armenia » Wyc. objazdowe>

 • KOD OFERTY:
  TRV475992
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • so, 12.10.2019
 • 22:20
 • Warszawa
 • nd, 13.10.2019
 • 03:55
 • EVN
 • Powrót:
 • so, 19.10.2019
 • 04:45
 • EVN
 • so, 19.10.2019
 • 06:30
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kraj

KAUKAZ

Trasa zagraniczna

Erywań (4) - Garni - Geghard - Eczmiadzyn - Zvartnots - Dilidżan - ok. Sevan (1) - Noravank - Goris (1) - Chor Wirap - Aragac - Amberd

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Wylot do Erywania ok. godz. 22:20. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 35 minut.

Przylot do Erywania ok. godz. 03:55. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Armenii, m.in

Erebouni muzeum i ruin twierdzy, która powstała w 782 r. p.n.e., czyli 29 lat zanim został zbudowany Rzym; Matenadaran - biblioteka antycznych manuskryptów, w której przechowywanych jest blisko 17.000 rzadkich rękopisów; centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, parlament, pałac prezydencki, opera. Przejście pod Tsitsernakaberd pomnik i muzeum poświęcone ludobójstwu w 1915 r. To jest jeden z najbardziej imponujących zabytków w Erywaniu. Wyjazd do miejscowości Garni. Zwiedzanie jedynej zachowanej świątyni pogańskiej w Armenii. Zbudowano ją w 77 roku n.e., a więc prawie 2000 lat temu. Wzniósł ją król na cześć bóstwa słońca - Mitrze. Po południu wyjazd do kompleksu klasztorów skalnych Geghard z XII-XIII w. Nazwa ta oznacza "świętą włócznię". Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 80 km.

Śniadanie. Wyjazd do Eczmiadzynu - religijnej stolicy armeńskiego kościoła prawosławnego. Zwiedzanie katedry Eczmiadzyńskiej, wybudowanej w 303 roku, która jest arcydziełem klasycznej architektury w Armenii i uważana za jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich. Kościół św. Hripsimy i kościół św. Gayane z VII w. W drodze powrotnej do Erywania zwiedzanie pozostałości świątyni Zvartnots (niebiańskich aniołów) z VII w., znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg. Trasa

ok. 60 km.

Śniadanie. Wyjazd do Hachpat i Sanahin, dwóch klasztorów z XI wieku, znajdujących się na liście UNESCO. Następnie przejazd do zabytkowych klasztorów w Goszawank i Haghartsin z XI w. Dalsza podróż do górskiej miejscowości wypoczynkowej Dilidżan, nazywanej "skrawkiem Szwajcarii" z powodu fascynująco malowniczych krajobrazów w pobliżu jeziora Sevan - jednego z największych górskich jezior Eurazji, położonego 1900 m n.p.m. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa

ok. 330 km.

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Dilidżan

klasztor Sewański z IX w. Dalszy przejazd górską drogą przez przełęcz Selim 2410 m n.p.m., gdzie wśród łąk odkryjemy średniowieczny karwansaraj - zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku. Przejazd wzdłuż widowiskowego kanionu pomiędzy czerwonymi skałami w stronę klasztoru Noravank z XIII w., najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Przejazd do Goris, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 330 km.

Śniadanie. Wizyta w urokliwym skalnym mieście Khndzoresk. Przejazd do klasztoru Tatew nad kanionem rzeki Worotan. Przyjazd do Chor Wirap. Zwiedzanie kościoła - miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica - Artaszat. Powrót do Erywania. Obiadokolacja, nocleg. Trasa

ok. 320 km.

Śniadanie. Wizyta na erywańskim "Wernisażu" - targu staroci i sztuki, w tym narodowego rzemiosła (otwartego wyłącznie w soboty i niedziele). Wycieczka do regionu Aragac. Zwiedzanie klasztoru Saghmoswank z XII-XIII w. Następnie przejazd do fortecy Amberd, znajdującej się na zboczach góry na wysokości 2300 m n.p.m. Zbudowana w XI-XIII wieku między dwoma strumieniami twierdza jest jednym z najwspanialszych średniowiecznych zabytków Armenii. Powrót do Erywania. Pożegnalna kolacja, kończąca wspaniałą podróż oraz niezapomniane wrażenia z Armenii, w typowej restauracji ormiańskiej z wieczorkiem folklorystycznym. Powrót do hotelu. Krótki odpoczynek. Trasa

ok. 110 km.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko ok. godz. 02:00. Wylot do kraju ok. godz. 04:45. Przylot do Warszawy ok. godz. 06:30. Koniec wycieczki.

Całość trasy

1230 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

przelot liniami rejsowymi Warszawa - Erywań - Warszawa opłaty lotniskowe i paliwowe opłaty bagażowe (bagaż podręczny do 8 kg oraz bagaż rejestrowany do 23 kg) 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami 6 śniadań i 6 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym) opiekę pilota ubezpieczenie Signal Iduna (KL 60.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) TFG (13 zł)

pakiet do realizacji programu

150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, transfery oraz transport podczas zwiedzania, komunikacja miejska, opłaty klimatyczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

dopłata do pokoju 1-osobowego

770 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich! 2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych. 3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 30 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 8. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka Armenia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego