cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

 • Wycieczka Argentyna i Chile - Na końcu świata, Wyc. objazdowe
1 / 1

Wycieczka Argentyna i Chile - Na końcu świata
star3
Argentyna » Wyc. objazdowe

 • KOD OFERTY:
  TRV491235
 • Ocena hotelu:
  brak opini
Dopasuj ofertę
 • 3
  dodaj usuń
 • Wylot:
 • pn, 23.03.2020
 • 00:00
 • Warszawa
 • wt, 24.03.2020
 • 00:00
 • Buenos Aires
 • Powrót:
 • pn, 06.04.2020
 • 00:00
 • Buenos Aires
 • wt, 07.04.2020
 • 00:00
 • Warszawa
Wybierz opcje zakwaterowania Dla powyższych parametrów
Opis oferty

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele i hostele *** (13 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.
Program
Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuChopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Dzień 2 Poranny przylot do Buenos Aires. To tu rozpoczynać się i kończyć będzie nasza podróż na koniec świata. Po południu udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, przejedziemy najszerszą ulicą świata - Avenida 9 de Julio, przy której stoi Obelisk, będący symbolem miasta. Odwiedzimy również artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Następnie zwiedzimy nowoczesną część Buenos - Puerto Madero i Recoleta, która słynie z cmentarza, będącego miejscem spoczynku wielu zasłużonych Argentyńczyków. Najczęściej odwiedzanym grobem jest miejsce pochówku sławnej Evity Perón. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 3 Śniadanie (lub breakfast box na drogę), transfer na lotnisko i przelot do Comodoro Rivadavia. Region Comodoro Rivadavia to jeden z najbogatszych regionów Argentyny, słynie z wydobycia ropy. Trasa, którą tego dnia pokonamy pozwoli nam zrozumieć bezkres dzikich stepów patagońskich. Przejazd do Perito Moreno. Zakwaterowanie, nocleg. (500 km)
Dzień 4 Śniadanie. Przeprawa przez granicę (tylko z bagażem podręcznym). Tego dnia będziemy mieli okazję jechać słynną Carretera Austral, wybudowaną za czasów Pinocheta. Po drodze będziemy mogli zobaczyć Laguna Verde, zieloną Lagunę i niekończący się brzeg jeziora Carrera/Buenos Aires, drugie co do wielkości w Ameryce Południowej po jeziorze Titicaca. Przejazd do Puerto Tranquilo. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 5 Po śniadaniu wypłyniemy na jezioro, by dotrzeć do jaskrawoniebieskich skał zatopionych w turkusowej wodzie. To unikalne i niepowtarzalne miejsce jest często określane mianem najpiękniejszych jaskiń na świecie, które być może już niedługo znikną pod wodą, ze względu na planowaną budowę elektrowni wodnej w okolicy. Po drodze być może uda nam się zobaczyć górę San Valentin, która jest najwyższą górą Patagonii (4058 m.n.p.m). Będziemy mieli okazję zobaczyć rzekę Rio Nef, która swój wyjątkowo niebieski kolor zawdzięcza roztopionym wodom lodowca. Następnie powrót do Argentyny i nocleg w Perito Moreno.
Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do Cueva de Las Manos (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) - nazywaną Jaskinią Rąk, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się malowidłom na ścianie zapierającego dech w piersiach kanionu. Są to malowidła ludzkich dłoni, zwierząt takich jak guanako i strusi nandu oraz scen polowań. Powstały one prawdopodobnie ok. 1000 - 9000 lat temu. Po południu przejazd do Gobernador Gregores, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 600 km).
Dzień 7 Poranny przejazd do El Chalten, skąd rozpościera się widok na najbardziej znaną górę w Patagoni - Cerro Fitz Roy, której nazwa pochodzi od imienia i nazwiska kapitana statku Beagle, na którym w 1832 wyruszył w swoją niezwykła podróż Karol Darwin. Trekking do punktu widokowego. Nocleg w El Chalten.
Dzień 8 Po śniadaniu wyjazd do El Calafate. Po drodze zajrzymy do miejsca gdzie mieli się zatrzymać słynni przestępcy Butch Cassidy i Sundance Kid. Zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Dla chętnych, po południu jako opcja przejażdżka konna po stepach patagońskich w towarzystwie lokalnych pasterzy owiec - gauchów (ok. 60 USD) lub wizyta na Estancji z możliwością poznania życia guachów, przejążdką konną, przekąskami i strzyżeniem owiec (ok. 100 USD) lub/i Glaciarium - Muzeum Lodowcowe wraz z ice bar (50 USD). Najpierw poszerzymy wiedzę o lodowcach, a następnie po przebraniu w specjalne kombinezony, w temperaturze kilku stopni poniżej zera, będziemy mogli popróbować lokalnych trunków, zza lodowego kontuaru, z rzeźbionych w lodzie kieliszków. Przejazd do hotelu i nocleg w El Calafate. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 9 Śniadanie w hotelu. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino aż do lodowca Uppsala (dodatkowo płatne ok. 180 USD w tym wstęp do parku) Wyruszymy z portu Punta Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ok. 590 km2. Po południu czeka nas kolejna wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wspaniały pomnik przyrody jest drugim co do wielkości lądolodem na naszym globie. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Dla chętnych możliwość krótkiego rejsu katamaranem, podczas którego będziemy podziwiać majestatyczne ściany lodowca Perito Moreno odcinające się na tle błękitnego nieba. Przyjazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 10 Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę), wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile i jednym z najpiękniejszych Parków na świecie. Kordyliera del Paine, wypiętrzyła się niezależnie od Andów i swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim połączeniu dwóch kolorów skał osadowych i wulkanicznych. Znajdziemy tu jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe lasy, niespotykane widoki. Być może to tutaj poczujemy czym jest prawdziwy wiatr patagoński, wiejący nawet z prędkością 120 km/h. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy kolejno punkty widokowe na rogi Los Cuernos i wieże Torres del Paine. Udamy się nad błękitne jezioro Pehoe, a przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkające tu dzikie guanako. Przyjazd do Puerto Natales, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 11 Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasteczka, następnie przejazd do Cueva del Milodon, pięknej jaskini położonej poza terenem parku. Ta niesamowita formacja skalna powstała kilkanaście tysięcy lat temu, została wydrążona w skale przez wody jeziora. Najbardziej charakterystyczne jest to, że nie jest to typowa jaskinia w ziemi, tylko ogromna pieczara wymyta w skale, która znajduje się powyżej gruntu (głęboka na kilkaset metrów). Nazwa jaskini pochodzi od Mylodona - wielkiego leniwca, który żył aż do końca epoki plejstoceńskiej, a którego szczątki zostały właśnie tu znalezione. Ponadto w jaskini odkryto również ślady innych zwierząt oraz szczątki człowieka, który żył tu do ok. 6000 r. p.n.e. Po południu przejazd do Punta Arenas, położone nad Cieśniną Magellana. Ze względu na znaczny napływ imigrantów, między innymi z Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Anglii, Punta Arenas posiada wielokulturowy charakter. Wstąpimy na główny plac, gdzie dumnie pręży się pomnik Magellana, zobaczymy też rekonstrukcję statku Magellana "Victoria" w skali 1:1, a zwiedzanie zakończymy wizytą na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama miasta i Cieśniny Magellana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 12 Po śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie, skąd do Antarktydy już tylko 1000 km. Po drodze przeprawimy się promem przez Cieśninę Magellana i przy odrobinie szczęścia zobaczymy delfiny czarnogłowe. Transfer do hotelu w Ushuaia, zakwaterowanie. Ushuaia jest ponadto świetną bazą wypadową do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Ziemia Ognista zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi, który odkrywszy wyspę w 1520 r. zauważył na niej ogień, który rozpalili jej rdzenni mieszkańcy. W tym regionie występują pingwiny magellańskie. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 580 km).
Dzień 13 Po śniadaniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, zajmującego powierzchnię ok. 63 tysięcy ha. Na "ostatniej na świecie" stacji kolejowej wsiądziemy w słynny Tren del Fin del Mundo (Pociąg Końca Świata), który pierwotnie był pociągiem, który transportował drewno do budowy więzienia końca świata. Do 1947 przestępcy, mordercy, zamachowcy trafiali na zesłanie na tej niegościnnej, surowej wyspie. Jeśli pogoda pozwoli, spacer po najbardziej malowniczych zakątkach ,,parku końca świata". Powrót do Ushuaia, a następnie przejazd do portu, gdzie wsiądziemy na pokład katamaranu, który zabierze nas na wyprawę po wodach Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a naszym celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej min. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy itp. oraz wyspy, której głównymi mieszkańcami są lwy morskie. Nasza żegluga dobiegnie końca przy latarni morskiej Les Eclaireurs. Powrót do hotelu w Ushuaia, nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 14 Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Ushuaia i przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i ostatnie zakupy. Wieczorem dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 100 USD). Ważne: Panów obowiązują długie spodnie.
Dzień 15 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).
Dzień 16 Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.
Uwagi do programu - Kolejność programu może zostać odwrócona i rozpoczynać się od Ushuaia. - Grupy maksymalnie 18 osób - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Rochester, Castelar - Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtkę zimową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, a także ciepłą "zimową" odzież, rękawiczki, czapka, szalik - temperatury mogą oscylować od 20 do 0 stopni - W trakcie przelotów wewnętrznych i na całej trasie obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu głównym i podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności). - Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd - 8kg) oraz 5 kg bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55cm x 35cm x 25cm. - Orientacyjny koszt obiadokolacji na miejscu wynosi ok. 20 USD/os.
"
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Buenos Aires do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przelot wewnętrzny: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie wg. programu: śniadania lub breakfast box, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 290USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców.
META Description
El Chaltén - dymiąca góra Fitz Roy • Buenos Aires - stolica światowego tanga • Cueva de los Manos - Jaskinia Rąk • Los Antiguos • Torres del Paine • Jaskinie Marmurowe • Patagonia • Park Narodowy Los Glaciares - w krainie lodowców • Ziemia Ognista - dzika wyspa na końcu świata • Ushuaia - najbardziej wysunięte na południe miasto świata
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Podobne oferty

Masz pytania o Wycieczka Argentyna i Chile - Na końcu świata? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00


Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego