Kasberg: dla rodziców, dzieci i nastolatków

Kasberg – Stacja szczyci się certyfikatem „Welcome begginers”.

Jak najbardziej zresztą zasłużonym. Posiada też silny magnes dla umiejących już co nieco nastolatków.

alborada03Początkujący narciarze serdecznie witani
40 km tras górującego nad wioską Grünau w dolinie Almtal ośrodka Kasberg wytyczono głównie pod kątem nart rodzinnych (m.in. połowa z nich ma status „niebieskich”, czyli łatwych), zaś miejscowa szkółka narciarska uchodzi za jedną z najlepszych w całej Austrii. Co też istotne: atest kurortu przyjaznego początkującym nie dotyczy tylko dzieci czy tych, którzy zaczynają dopiero uczyć się pługa i skrętów. Obejmuje bowiem również osoby, które chcą wrócić do nart po długiej nawet przerwie.

Znaczenie ma i to, że jeździ się tu wprawdzie poniżej 1600 m n.p.m., lecz w razie potrzeby przy pomocy aż 120 armatek można dośnieżyć 80 proc. tras.
Za największe atrakcje stacji uchodzą trasa rodzinna o długości 12 km, stok z przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych… muldami oraz przygodowy „szlak leśny”. Atutem dla nastolatków ma być największy w Górnej Austrii park freestyle’owy długości 700 m.

Kasberg

Wędrówki w ciszy
Stacja stawia wreszcie na rakiety: w wyprawach po okolicznych zboczach – jak zapewniają gospodarze: cichych i naturalnie dzikich – mogą brać udział już ośmioletnie dzieci (nachylenie ścieżki na żadnym ze szlaków nie przekracza 25°). Do tego dochodzą oczywiście widoki: na najwyższy szczyt Górnej Austrii, czyli lodowiec Dachstein, oraz charakterystyczne z racji niemal całkowitego braku roślinności pasmo Tote Gebirge (czyli w dosłownym tłumaczeniu „góry martwe”).

Kasberg

Górna Austria – Alpy, a tak blisko!
Z punktu widzenia narciarza z Polski znaczenie ma to, że Górna Austria jest najbliżej położonym austriackim regionem zimowym – by się tam dostać wystarczy w praktyce przejechać autostradą przez Czechy. Do tego dochodzą korzystne ceny za dobry, jak to w Austrii, standard usług. Tyczy to zarówno noclegów (gdzieniegdzie dzieco poniżej 10. roku życia śpią gratis) i posiłków w górskich chatach, jak karnetów. I wreszcie: na stokach Górnej Austrii jeszcze stosunkowo rzadko można usłyszeć kwiecistą polską mowę. Co też bywa atutem. Więcej informacji w j. polskim na stronie

www.gorna-austria.pl

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=hVX8sqrdKLo

Panorama

trasy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz