Zaplanuj udane wakacje Dołącz do 181 000 zadowolonych Klientów,
którzy podróżowali z nami od 2004

Certyfikaty
  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • rzetelna firma
  • firma wiarygodna finansowo
Infolinia i rezerwacja
  • 22 517 16 00 Dla abonentów spoza TP SA oraz z sieci kom.
    Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00
  • 801 407 406 Dla abonentów TP SA - 49 gr/min
    Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00

figure Aktywny wypoczynek

Wszystkie przewodniki

Aktywny wypoczynek

Pozycja submenu
Aktywny wypoczynek

Słowacja może zaoferować nie tylko piękno przyrody, ale też możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów. Najdogodniejszym miejscem aktywnego spędzania czasu są słowackie góry. Zimą można jeździć na nartach lub snowbordzie, a latem wędrować dobrze oznakowanymi szlakami. Bardziej odważni mogą spróbować raftingu, paraglidingu lub zimowej wspinaczki po tatrzańskich lodospadach a także skialpinizmu.

 

Turystyka piesza – jest jedną z najbardziej popularnych w Słowacji form turystyki. Liczne szlaki turystyczne Małych i Białych Karpat, Sulowskich Skał, Małej Fatry, Gór Szczawnickich i Choczańskich, Słowackiego Raju, Hornadzkiej Kotliny, Zadielskiej Planiny i Wihorlatu zadowolą  miłośników przyrody i wspaniałych krajobrazów oraz pozwolą zapoznać się z historią, kulturą i dziedzictwem narodowym Słowacji. Istnieje mnóstwo ciekawych tras o różnym stopniu trudności, które dostarczą turystom wiele niezapomnianych wrażeń.

 

Turystyka wodna – Przez górzyste tereny Słowacji przepływa niezliczona ilość potoków i rzek, będących rajem dla wielbicieli mocnych wrażeń. Mniej doświadczeni wodniacy również znajdą tu coś dla siebie. Do raftingu doskonale nadają się rzeki Belá, Biały i Czarny Wag na granicy Wysokich i Niżnych Tatr. W Liptowskim Mikulaszu znajduje się sztuczny kanał wodny o parametrach olimpijskich, przygotowany dla kajakarzy górskich. Zbiorniki wodne, jak na przykład Liptovská Mara czy Rużin, są miejscem gdzie można popływać łódką z żaglem.

 

Turystyka rowerowa – W Słowacji są odpowiednie warunki dla tej formy aktywnego wypoczynku. Rajem dla turystów preferujacych łatwiejsze przejażdżki są: Nizina Naddunajska (Podunajsko) i Zahorie (Záhorie), wschodnia Słowacja i Dolina Wagu. Tereny górskie są godne polecenia dla rowerzystów stawiających sobie większe wyzwania.

 

Turystyka wysokogórska i wspinaczkowa – Najwyższe pasma górskie oferują turystom o dobrej kondycji fizycznej i odpowiednio wyposażonym wiele przeżyć wśród surowej przyrody. Dla turystów -miłośników wspinaczki górskiej w Wysokich Tatrach godna polecenia jest północna ściana Małego Kieżmarskiego Szczytu (900 m wysokości) oraz Galeria Ganku, natomiast w Tatrach Zachodnich - Ostrý Roháč oraz wiele doskonałych tras wspinaczkowych w Wielkiej i Małej Fatrze, Niżnych Tatrach i Słowackim Raju.

 

Speleologia – W całej Słowacji znajduje się dwanaście jaskiń, które są przygotowane do powszechnego zwiedzania. W Słowackim Krasie, w okolicach Tísowca i Muráňam, znajduje się wiele jaskiń i otworów, które są rajem dla speleologów – amatorów. Odradza się jednak schodzenie tam bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Na specjalnych warunkach możliwe jest również zejście do niedostępnej dla publiczności jaskini martwych nietoperzy pod Malým Gápľom w Niżnych Tatrach.