Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Austria - na szczytach Alp

« poprzednie

zdjęcie 1/10

następne »

Oficjalna nazwaRepublika Austrii
Nazwa lokalnaRepublik Österreich
StolicaWiedeń
Powierzchnia83 855 km2
Ludność8 139 000
Położenie
na skrzyżowaniu większości dróg w Europie Środkowej, z których wiele  prowadzi przez Alpy (środkowa i zachodnia część kraju)
Sąsiedzi
Czechy 362 km; Liechtenstein 35 km; Niemcy 784 km; Słowacja 91 km; Słowenia 330 km; Szwajcaria 164 km, Węgry 366 km; Włochy 430 km
Skład etniczny
Austriacy 99,4%, Chorwaci 0,3%, Słoweńcy 0,2%, inni 0,1%
Wyznania
katolicy 78%, protestanci 5%, inne wyznania 17%
Waluta
1 euro (€) = 100 centów
Język
niemiecki
Największe miasta
Linz, Graz, Salzburg, Innsbruck
Ustrój polityczny
republika federalna
Święta narodowe
Święto Narodowe, 26 października

Opis kraju

Austria

 

Austria leży w południowej części Europy Środkowej, jej obszar należy do pięciu większych formacji geologicznych. Są to: Alpy Wschodnie, przedgórze Alp i Karpat, Basen Panoński, Kotlina Wiedeńska i Masyw Czeski. Graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Włochami, Szwajcarią oraz księstwem Liechtenstein. Jej powierzchnia wynosi 83 855 km². W Austrii mieszka ponad osiem milionów osób, w tym ponad półtora miliona w stolicy - Wiedniu. Najdłuższa rzeka Austrii to Dunaj, przecinający kraj z zachodu na wschód.

 

Mniej więcej dwie trzecie powierzchni dzisiejszej Austrii zajmują góry, tworzące zwarte masywy w centrum kraju. Piękne widoki alpejskich szczytów, polodowcowych jezior i uroczych dolin, możliwość uprawiania sportów przez cały rok oraz uczestniczenia w niezliczonych imprezach kulturalnych przyciągają do Austrii rzesze turystów. Nie zawiodą się tu również miłośnicy zabytków. Z Austrii pochodzi wielu wybitnych twórców, jak choćby Mozart. Również wielu cudzoziemców, jak Beethoven, właśnie w Austrii znalazło miejsce dla rozwoju swego talentu.

 

Dzisiejsza Austria to państwo federalne, w którego skład wchodzi dziewięć krajów związkowych, zwanych landami. Głową państwa jest wybierany na sześć lat prezydent. Decyzje podejmuje jednak dwuizbowy parlament, a najważniejszą osobą w państwie jest szef rządu, podobnie jak w Niemczech nazywany kanclerzem. Wybory do parlamentu odbywają się co cztery lata, głosuje się na przedstawicieli partii politycznych.

 

Turystyka w Austrii

Zimą szlaki narciarskie, latem góry i piękne jeziora, a przez cały rok także lodowce, po których można jeździć na nartach, przyciągają do Austrii wielu gości. Podziw budzi wspaniała infrastruktura sprzyjająca rekreacji i wypoczynkowi. Koleje linowe, wyciągi krzesełkowe i orczykowe, znakomicie przygotowane trasy narciarskie, a także liczne baseny, zagospodarowane brzegi rzek i jezior, bogata i stosunkowo tania baza noclegowa czynią pobyt w Austrii wyjątkowo przyjemnym. Władze poszczególnych regionów dbają, by przybysze mogli miło spędzić czas. Urządzane są zawody sportowe i wystawy plastyczne, festiwale teatralne i muzyczne, święta miast, ulic i placów. Turystów zainteresować mogą także tradycje związane ze świętami religijnymi, jak odpusty czy procesje. Niewątpliwie wielu wrażeń dostarczy każdemu udział w Święcie Czekolady lub Święcie Klusek. W różnych restauracjach organizowane są specjalne tygodnie regionalnych przysmaków. Większość imprez ma zasięg lokalny, jednak w Austrii odbywa się także wiele festiwali międzynarodowych, choćby festiwale muzyczno-teatralne w Salzburgu i w Bregencji, Wiener Festwoche czy wiedeński festiwal filmowy.

 

 

strona: 1 | 2

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message