Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Plaże i aktywny wypoczynek

Plaże i aktywny wypoczynek

Na Cyprze słońce świeci przez 300 dni w roku. Letnie upały są na wybrzeżu mniej dokuczliwe, dzięki wiejącym od morza ożywczym wiatrom. Najsilniej słońce świeci na wybrzeżu w lipcu i sierpniu, gdy temperatura dochodzi do 33°C. Nieco chłodniej jest w czerwcu i październiku – około 27°C. Ulubionym zajęciem przyjeżdżających na Cypr turystów jest odpoczynek na pięknych piaszczystych plażach.

 

Morze jest ciepłe począwszy od czerwca. Temperatura wody morskiej wynosi latem około 27°C. Morze jest na ogół spokojne i intensywnie turkusowe, dzięki dużemu zasoleniu i zawartości związków mineralnych. Dla amatorów pływania, baraszkowania w wodzie lub leniwego unoszenia się na falach jest to istny raj. Czyste wody umożliwiają również nurkowanie i eksplorację podmorskich głębin, a widoki podwodnego krajobrazu zapierają dech w piersiach.

 

Żeglarstwo jest najpopularniejszym sportem na wyspie, nic więc dziwnego, że żaglówki i jachty można wynająć na wielu plażach. Niemal każdy może spróbować swych sił na desce windsurfingowej. Jeśli ktoś ma dosyć tłoku na plaży, może wypożyczyć paralotnię. Może wzbić się w powietrze i poszybować nad zatoką, podziwiając piękno okolicy.

 

Windsurfing – Na wszystkich większych plażach można wypożyczyć deski i zapisać się na kurs.

 

Pływanie – Przejrzyste, turkusowe wody Morza Śródziemnego oraz długie, piaszczyste plaże oferują miłośnikom pływania i kąpieli słonecznych wiele atrakcji.

 

Nurkowanie – Jest tu kilka ciekawych wraków, podwodne polowanie z kuszą wymaga specjalnego zezwolenia. Turyści mogą wypożyczyć sprzęt do nurkowania w hotelach, ośrodkach sportów wodnych i sklepach sportowych. Nie wolno zbierać z dna morza przedmiotów o wartości archeologicznej.

 

Łodzie motorowe – Można wypożyczyć motorówkę albo przyłączyć się do jakiejś grupy udającej się w rejs wzdłuż wybrzeża.

 

Narty wodne – Woda jest najspokojniejsza wcześnie rano i późnym popołudniem. Najlepsze warunki do uprawiania tego sportu panują na wschodnim wybrzeżu, w okolicach zatoki Figowca.

 

Piesze wycieczki – Szlaki górskie są dobrze oznakowane. Tabliczki z informacjami o miejscowej florze i faunie są dobrze widoczne.

 

Rowery – We wszystkich miejscowościach turystycznych można wypożyczyć rower.

 

Skutery i motocykle – Można je wynająć w każdym mieście.

 

Narty – Sezon rozpoczyna się w styczniu i trwa do końca marca. Jedynym ośnieżonym szczytem jest Olimp. W Sun Valley jest kilka wyciągów i cztery krótkie, 200-metrowe trasy dla początkujących narciarzy. Po stronie północnej jest pięć trudniejszych i dwukrotnie dłuższych tras.

 

Wędkarstwo – Na wielu tamach na Cyprze można łowić ryby słodkowodne, m.in. pstrągi, karpie, okonie, sumy oraz leszcze.

 

Piłka nożna – jest najpopularniejszą grą zespołową na Cyprze.

 

Stadiony lekkoatletyczne – Co prawda sportowcy cypryjscy nie odnoszą większych sukcesów w lekkiej atletyce, ale zawody na stadionach cieszą się dużą popularnością.

 

Rajdy samochodowe – Samochodowy Rajd Cypru odbywa się we wrześniu. Udział w nim biorą kierowcy z różnych krajów.

 

Źródło: Cypr - Przewodniki Thomasa Cooka - Wiedza i Życie

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message