Traveligo.pl

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Kusadasi wakacje

Aktualna pogoda

Niewielkie zachmurzenie, 38°C/25°C
wiatr północny, 22 km/h.

Opis kraju

Kusadasi wakacje

Kusadasi to jeden z najsłynniejszych nadmorskich kurortów turystycznych w Turcji. Położony jest w południowo-zachodniej części kraju nad Morzem Egejskim, nad przepiękną zatoką o tej samej nazwie. Miasto zamieszkuje około 65 tysięcy mieszkańców. 110 km od Kusadasi znajduje się międzynarodowe lotnisko Bodrum-Milas.

 

Kusadasi w języku tureckim oznacza „wyspa ptaków”. Nazwa ta pochodzi od niewielkiej, sąsiadującej z miastem wysepki, na której znajduje się twierdza, będąca symbolem miasta. Kusadasi posiada bogatą historię. W XIII wieku przybyli tu weneccy i genueńscy kupcy i założyli miasto, które nazwali Scala Nuova. W 1413 roku przyłączone zostało ono przez Mehmeta Paszę do Imperium Ottomańskiego. Do dziś podziwiać można zbudowane w tym okresie: meczet, hamam, mury miejskie oraz karawanseraj.

 

Walory turystyczne Kusadasi to przede wszystkim bogata historia. Wielbiciele zwiedzania będą zachwyceni nie tylko zachowanymi w mieście zabytkami, ale także bliskością (zaledwie 20 km) słynnego antycznego Efezu. Ponadto Kusadasi to znakomita baza wypadowa do Miletu, Pirene, Didymy, Izmiru, Pergamonu i Pamukkale. Jest to także wspaniałe miejsce dla osób szukających rozrywki. Kurort znany jest z bogatej oferty życia nocnego – znajduje się tu mnóstwo barów, pubów, dyskotek i klubów. Znajdziemy tu również liczne sklepy, restauracje i kawiarnie, a także dwa aquaparki. Okolice Kusadasi to przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże. Najsłynniejsza z nich to ciągnąca się na długości 22 km Long Beach.

 

Przykładowe ceny:

obiad – około 10 Lirów tureckich

butelka wody – około 0,75 Lira tureckiego

butelka piwa – około 2,5 Lirów tureckich

kawa – około 2 Lirów tureckich

taksówka – około 1,5 Lira za kilometr

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

Copyright © 2004 - 2012 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message