Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.
Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406
Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00
Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

| trasy: | |
|---|---|
| 85 km | |
| 220 km | |
| 95 km | |
| 4 parki | |
| wyciągi: | |
| 45 | |
| 38 | |
| 6 | |
| wysokość regionu: | |
| 2823 m | |
| 2035 m | |
| 1360 m |
możliwe opady przelotne, 13°C/4°C
wiatr północno-wschodni, 18 km/h.
Dolina Valle Susa z terenami narciarskimi zwanymi Vialattea („Droga mleczna”) to jeden z największych i najbardziej popularnych regionów w Alpach. Jego główna stacja to Sestriere, które gości narciarzy od 1932 roku. Valle Susa swoją sławę zawdzięcza również turyńskim Igrzyskom Olimpijskim z 2006 roku. Tutejsze trasy wykorzystane zostały do rozegrania olimpijskich konkurencji w zjazdach.
Region Valle Susa oferuje w sumie ponad 400 km świetnie przygotowanych i urozmaiconych tras. W jego skład wchodzi sześć oddzielnych terenów narciarskich. Najbardziej popularny z nich to Sestriere, ze stacją narciarską położoną na imponującej wysokości 2035 m n.p.m. o tej samej nazwie. Pozostałe to obszary przeznaczone dla doświadczonych narciarzy: Sauze D'oulx i Sansicario, oraz te dla średnio zaawansowanych i początkujących: Cesana, Claviere, oraz znajdujący się po francuskiej stronie Alp – Montgenevre. Znakomity system bardzo wydajnych i nowoczesnych wyciągów umożliwia narciarzom i snowboardzistom łatwe przemieszczanie się pomiędzy terenami narciarskimi. Karnet Vialattea daje możliwość korzystania ze wszystkich tras po włoskiej stronie regionu, a także w niektórych terminach free ski możliwość jazdy przez jeden dzień po stronie francuskiej. Łączna liczba tras (w sumie wydzielono ich tu 214) oraz ich rozmaitość sprawiają, że każdy, zarówno doświadczony jak i początkujący wielbiciel białego szaleństwa, znajdzie tu coś dla siebie. Region Valle Susa, z uwagi na wysokie położenie oraz świetny system sztucznego naśnieżania (950 armatek), jest jednym z oferujących najlepsze warunki śniegowe w Alpach. Te wszystkie aspekty, wraz z zapierającymi dech w piersiach widokami na dolinę, są gwarancją świetnie spędzonego urlopu.
W regionie Valle Susa przygotowano również 25 km tras biegowych oraz 4 snowparki, z największym na terenie narciarskim Claviere. Dla miłośników freeride i osób szukających mocnych wrażeń istnieje możliwość wynajęcia helikoptera i szusowania po dziewiczych stokach. Ponadto można wynająć skutery śnieżne, odbyć loty widokowe nad Doliną Valle Susa, zwiedzić wioskę olimpijską, a także skorzystać z doskonale wyposażonego kompleksu sportowego (gry zespołowe, korty tenisowe, basen, centrum fitness). Wieczorami czynny jest słynny oświetlony zjazd Kandahar Slalom o długości 1,5 km. Miejscowości w regionie oferują także usługi licznych barów, knajpek i dyskotek.
Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki
oraz National Geographic Society
Wycieczki: Rodzinne | Egzotyczne | Objazdowe | Ekskluzywne | Single | 55+ | Wyjazd weekendowy | Wypoczynek i zwiedzanie
Kierunki: Egipt | Turcja | Tunezja | Grecja | Kreta | Majorka | Hiszpania | Teneryfa | Portugalia | Bułgaria | Brazylia | Kuba | Meksyk | więcej »
Copyright © 2004 - 2012 Grupa Traveligo Sp. z o.o.
Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.