Zaplanuj udane wakacje Dołącz do 181 000 zadowolonych Klientów,
którzy podróżowali z nami od 2004

Certyfikaty
  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • rzetelna firma
  • firma wiarygodna finansowo
Infolinia i rezerwacja
  • 22 517 16 00 Dla abonentów spoza TP SA oraz z sieci kom.
    Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00
  • 801 407 406 Dla abonentów TP SA - 49 gr/min
    Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00

figure Moskwa

Wszystkie przewodniki

Moskwa

Pozycja submenu
Moskwa

Olbrzymie, rozległe miasto szybko rosło w ostatnich dziesięcioleciach i obecnie składa się głównie z osiedli wielopiętrowych bloków na przedmieściach, które otaczają dość zwarte, zabytkowe centrum. Po większej części śródmieścia można się sprawnie poruszać dzięki funkcjonalnej sieci metra, wspomaganej przez linie autobusowe, tramwajowe i trojlejbusowe.

 

Stacje metra

Niewiele sieci metra na świecie można uznać za turystyczną atrakcję o swoistych walorach artystycznych. Moskiewskie metro jest wyjątkowe. Perony i hale stacji przypominają minaturowe pałace, są ozdobione żyrandolami, rzeźbami i mozaikami. Jest to jednocześnie jedna z najpełniej eksploatowanych i najwydajniejszych sieci metra na świecie. Każdego dnia z metra korzysta 6-8 milionów pasażerów, więcej niż z metra w Londynie i Nowym Jorku razem.

 

Architektura

Turystów często zaskakuje bogactwo i różnorodność architektury Moskwy. Można tu obejrzeć wspaniałe pałace i sobory (np. na Kremlu) oraz mniejsze świątynie i kaplice, skromne siedziby bojarów, imponujące rezydencje klasycystyczne, a także okazałe budynki publiczne. Ze starszą architekturą kontrastują konstruktywistyczne budynki z początku XX w. i pomniki komunizmu.

 

Muzea

W Moskwie znajduje się ponad 80 muzeów dających fascynujący obraz historii i kultury Rosji. Niektóre, w tym Galeria Trietiakowska i kremlowska Orużejna pałata, mają w swych zbiorach dzieła światowej sławy artystów i rzemieślników, w innych wystawia się eksponaty o znaczeniu lokalnym bądź interesujace jedynie specjalistów. Do najciekawszych należą muzea poświęcone znanym artstom, pisarzom i muzykom. Odtworzono tam wnętrza, w których ludzie ci żyli i pracowali.

 

Źródło: Moskwa - przewodniki Wiedzy i Życia

Kreml Arbatskaja Twierskaja Plac Czerwony i Kitaj Gorod Zamoskworieczje Poza centrum