Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir
Sorea

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Moskwa

Aktualna pogoda

Bezchmurne niebo, 33°C/18°C
wiatr północny, 6 km/h.

Opis kraju

Moskwa

Olbrzymie, rozległe miasto szybko rosło w ostatnich dziesięcioleciach i obecnie składa się głównie z osiedli wielopiętrowych bloków na przedmieściach, które otaczają dość zwarte, zabytkowe centrum. Po większej części śródmieścia można się sprawnie poruszać dzięki funkcjonalnej sieci metra, wspomaganej przez linie autobusowe, tramwajowe i trojlejbusowe.

 

Stacje metra

Niewiele sieci metra na świecie można uznać za turystyczną atrakcję o swoistych walorach artystycznych. Moskiewskie metro jest wyjątkowe. Perony i hale stacji przypominają minaturowe pałace, są ozdobione żyrandolami, rzeźbami i mozaikami. Jest to jednocześnie jedna z najpełniej eksploatowanych i najwydajniejszych sieci metra na świecie. Każdego dnia z metra korzysta 6-8 milionów pasażerów, więcej niż z metra w Londynie i Nowym Jorku razem.

 

Architektura

Turystów często zaskakuje bogactwo i różnorodność architektury Moskwy. Można tu obejrzeć wspaniałe pałace i sobory (np. na Kremlu) oraz mniejsze świątynie i kaplice, skromne siedziby bojarów, imponujące rezydencje klasycystyczne, a także okazałe budynki publiczne. Ze starszą architekturą kontrastują konstruktywistyczne budynki z początku XX w. i pomniki komunizmu.

 

Muzea

W Moskwie znajduje się ponad 80 muzeów dających fascynujący obraz historii i kultury Rosji. Niektóre, w tym Galeria Trietiakowska i kremlowska Orużejna pałata, mają w swych zbiorach dzieła światowej sławy artystów i rzemieślników, w innych wystawia się eksponaty o znaczeniu lokalnym bądź interesujace jedynie specjalistów. Do najciekawszych należą muzea poświęcone znanym artstom, pisarzom i muzykom. Odtworzono tam wnętrza, w których ludzie ci żyli i pracowali.

 

Źródło: Moskwa - przewodniki Wiedzy i Życia

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message