Zaplanuj udane wakacje Dołącz do 181 000 zadowolonych Klientów,
którzy podróżowali z nami od 2004

Certyfikaty
 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • rzetelna firma
 • firma wiarygodna finansowo
Infolinia i rezerwacja
 • 22 517 16 00 Dla abonentów spoza TP SA oraz z sieci kom.
  Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00
 • 801 407 406 Dla abonentów TP SA - 49 gr/min
  Pn - Pt 8:30 - 23:00. Weekendy: 10:00 - 20:00
Tunezja

figure Kuba - to warto zobaczyć

Wszystkie przewodniki

Kuba - to warto zobaczyć

Pozycja submenu
Kuba - to warto zobaczyć

Hawana - miasto nad Zatoką Meksykańską, stolica Kuby i prowincji Hawana. Największe miasto oraz port na wyspie oraz w całych Karaibach. Zamieszkuje ją ponad 2,1 mln mieszkańców. To główny ośrodek przemysłowy kraju oraz węzeł komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej (międzynarodowe lotnisko im. Jose Marti). Od 1728 r. znajduje się tu uniwersytet. Została założona około 1515 r. przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velaqueza de Cuellara na południowym wybrzeżu wyspy. Trzy lata później została przeniesiona na obecne miejsce. Początkowo była tylko portem handlowym, ale w 1607 r. została stolicą hiszpańskiej kolonii: Kuby. Mimo wielu napadów angielskich, francuskich i holenderskich piratów miasto dynamicznie się rozwijało i szybko stało się głównym hiszpańskim portem w Nowym Świecie. W pierwszej połowie XX w. stała się ważnym ośrodkiem turystycznym.

W Hawanie znajdują się liczne zabytki architektury kolonialnej. Z tego powodu stare miasto La Habana Vieja zostało w 1982 r. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Główne zabytki miasta to: zamek i fort Morro z XVI w., zamek de la Real Fuerza z drugiej połowy XVI w. - dawna rezydencja hiszpańskiego gubernatora, senat z XVIII w., katedra Niepokalanego Poczęcia z drugiej połowy XVII w., klasztor Santa Clara z roku 1644, kościół San Francisco z roku 1656, ratusz miejski z 1792 r.

Hawana była ulubionym miejscem Ernesta Hemingwaya, który spędził tu 20 lat swojego życia.

 

Santiago de Cuba - miasto i port w południowo-wschodniej Kubie, nad malowniczą zatoką Morza Karaibskiego. Jest stolicą admistracyjną prowincji Santiago de Cuba. Założone zostało przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velázquez de Cuéllara 28 czerwca 1514 r. Stanowi główny ośrodek gospodarczy i kulturalno-naukowy wschodniej części Kuby. W mieście znajduje się uniwersytet oraz zabytki z okresu kolonialnego.

 

Matanzas - miasto i port na Kubie, nad Cieśniną Florydzką, ośrodek admistracji prowincji. Stanowi ośrodek przemysłu chemicznego, a także ośrodek turystyki i kąpielisko.

 

Holguin - miasto położone jest w odległości ok. 700 km na wschód od Hawany, znane jest między innymi z fabryki organów i słynnych 460 stopni schodów.