Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir
Sorea

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Haumat as-Suk

Aktualna pogoda

Bezchmurne niebo, 35°C/24°C
wiatr północno-zachodni, 23 km/h.

Opis kraju

Haumat as-Suk

Stolica i główne miasto administracyjne wyspy leży po jej północnej stronie. Nazwa miasteczka - dzielnica suków - wskazuje na jego długie związki z handlem. Haumat as-Suk oszałamia zapachami kwiatów i przypraw, kolorami ceramiki i barwami dywanów. Pełno tu przypominających antykwariaty sklepików oraz meczetów, należących do różnych obrządków islamu malikickiego, ibadyckiego, hanafickiego. Niezwykle interesujące i malownicze są stare funduki z tonacymi w kwiatach dziedzińcami.

 

Avenue Habib Bourguiba - główna ulica miasta. Na jej północnym odcinku wznoszą się kamienice z przełomu XIX i XX w. w różnych stylach europejskich.

 

W mieście w pobliżu siebie stoją trzy meczety, z których każdy należy do trzech różnych szkół prawnych islamu. Dżama el Ghorba - Meczet Cudzoziemców - należy do szkoły malikickiej, asz-Szajich jest głównym meczetem ibadytów, Dżami at-Turk - hanafitów.

 

Zawija Sidi Ibrahima - Zespół składa się z medresy, mauzoleum Sidi al-Dżammiego i piekarni.

 

Place Hedi Chaker - pełen życia plac w środku miasta, doskonały punkt obserwacyjny.

 

Muzeum Tradycji i Sztuki Ludowej znajduje się przy wjeździe do miasta. Ekspozycja ilustruje różne aspekty życia mieszkańców Dżarby.

 

Burdż al-Kabir - fort (inna nazwa Burdż Ghazi Mustafa) znajdujący się w północnej części miasta. Fundamenty są rzymskie, ale pierwszą fortecę wzniósł król Sycylii w XIII w. Forteca łączyła w sobie funkcje obronne i religijne. Była najważniejszym elementem obronnym wyspy.

 

Pomnik Wieży Czaszek - Pomiędzy portem a fortem Ghazi Mustafy znajduje się mały obelisk. W tym miejscu stała 11-metrowa piramida ze szkieletów i czaszek, którą Dragut wzniósł po rzezi chrześcijan w 1560 r. Piramida przetrwała do 1848 r., dopiero wtedy kości ludzkie zostały pochowane. Dzisiaj to miejsce upamietnia obelisk.

 

Port jet nieduży, warto się tu wybrać o zachodzie słońca, kiedy rybacy wracają z połowu. Łowi się tu tuńczyki, makrele, dorady, krewetki i kałamarnice.

 

Żródło: Tunezja - przewodniki Wiedzy i Życia

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message