Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir
Sorea

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

Kanada wycieczki

« poprzednie

zdjęcie 1/6

następne »

Oficjalna nazwaKanada
Nazwa lokalnaCanada
StolicaOttawa
Powierzchnia9 976 100 km2
Ludność31 280 000
Położenie
Północna część Ameryki Północnej, pomiędzy Atlantykiem a Pacyfikiem, na północ od USA
Sąsiedzi
USA 8893 km (w tym 2477 km z Alaską)
Skład etniczny
ludność pochodzenia brytyjskiego 28%, francuskiego 23%, z innych krajów Europy 15%, Indianie 2%, inni, głównie Azjaci, Murzyni, Arabowie 6%, pochodzenia mieszanego 26%
Wyznania
katolicy 42%, protestanci 40%, inni 18%
Waluta
1 dolar kanadyjski (CAD) = 100 centów
Język
angielski 59,3%, francuski 23,2%, inne 17,5%
Największe miasta
Toronto, Montreal, Vancouver
Ustrój polityczny
kraj federacyjny, demokracja parlamentarna
Święta narodowe
Dzień Kanady, 1 lipca (1867)

Opis kraju

Opis kraju:

 

 

Kanada leży w północnej części kontynentu amerykańskiego. Jej powierzchnia wynosi 9 976 100 km², ponad 70% to tereny niezamieszkane, rozległe obszary wiecznej zmarzliny na północy kraju. Położona w części północno-zachodniej Kolumbia Brytyjska jest rejonem o stałej, dość wysokiej temperaturze, która porasta niezwykle bujny las szpilkowy strefy umiarkowanej.

 

Większość 30-milionowej ludności Kanady skupia się na obszarze pasa rozciągającego się wzdłuż południowej granicy, od wschodniego wybrzeża do Kolumbii Brytyjskiej na zachodzie . Ponad 60% wszystkich Kanadyjczyków mieszka w południowo-wschodniej części kraju, w prowincji Ontario i Quebec. Są to głównie tereny przemysłowe Kanady (z przemysłami elektronicznym, drzewnym i papierniczym oraz elektrowniami wodnymi). Prowincje nadatlantyckie (Nowa Szkocja, Nowy Brunszwik i Wyspa Księcia Edwarda) są najmniejsze w Kanadzie pod względem obszaru, ale piękno ich krajobrazu przyciąga każdego roku tysiące turystów. Nowa Fundlandia i Labrador także słyną z nieskażonej przyrody i malowniczych widoków.

Kanada z wiekowymi puszczami, malowniczymi łańcuchami górskimi i wielkimi, tętniącymi życiem metropoliami jest niewyobrażalnie rozległa – rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego po Spokojny, a na północ aż do Arktycznego. Około 20 000 lat temu na tereny dzisiejszej Kanady przybyły ludy zbieracko-myśliwskie, zaś w XIX w. zostały skolonizowane przez Europejczyków. Obecnie Kanada jest niezwykle liberalnym, wielokulturowym krajem.

 

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie. Ponad 40% tego obszaru to znajdujący się powyżej 60 równoleżnika rejon tundry. Ten niezwykle wrogi człowiekowi teren, mroźny zimą (średnia temp. -30ºC), a latem opanowany przez miliony owadów, jest prawie niezamieszkany. Nic więc dziwnego, że większość Kanadyjczyków żyje w cieplejszych regionach na południu kraju. Ponad 80% 30-milionowej ludności Kanady skupia się w pasie szerokości około 300 km ciągnącym się wzdłuż granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Francuski i angielski są dwoma oficjalnymi językami w Kanadzie, a wzajemne oddziaływanie tych największych grup językowych i kulturowych jest najbardziej widoczne w stolicy kraju, Ottawie, gdzie każdy federalny dokument lub ustawa muszą być opublikowane w dwóch językach. Około 24% ludności Kanady posługuje się językiem francuskim – są do głównie potomkowie francuskich osadników, którzy w XVII i XVIII w. zasiedlali francuską kolonię, Nową Francję. Kanadyjczycy anglojęzyczni to przede wszystkim potomkowie imigrantów z Anglii, którzy przybyli tu w XVIII-XIX w.

 

Ogrom i piękno wspaniałej natury tego kraju wyciska piętno na jego kulturze. Turystyka piesza, narciarstwo, wioślarstwo należą do najpopularniejszych form spędzania czasu. Kanadyjczycy są zagorzałymi kibicami sportowymi – hokej, baseball czy futbol kanadyjski przyciągają tłumy widzów i wzbudzają duże emocje. Obok pasji sportowych wykazują duże zainteresowanie kulturą i sztuką.

 

strona: 1 | 2

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message