Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.
Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406
Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00
Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Kod oferty TRV/136963/2010-10-31 |dodaj do schowka
Egipt > Morze Czerwone > Safaga Przewodnik po kraju
| Data Wyjazdu | 31.10.2010Kalendarz terminów i cen |
|---|---|
| Wyżywienie | all inclusive |
| Transport | samolot |
| Typ oferty | wycieczka pobytowa, wyjazd rodzinny |
| Miejsce wylotu | patrz opis |
| Informacje |
|
| Udogodnienia |
|
słonecznie, bezchmurnie, 27°C/16°C
wiatr północny, 19 km/h.
Hotel polecany miłośnikom windsurfingu ze względu na sprzyjające warunki pogodowe. Położony wśród zieleni, pokoje skromne ale czyste.
Dobrej klasy hotel wybudowany bezpośrednio przy plaży, składa się z budynku głównego i bungalowów; ze względu na sprzyjające warunki pogodowe panujące w Safadze, hotel upodobali sobie miłośnicy windsurfingu. Do centrum Hurghady jest około 60 km.
Wszystkie (347) klimatyzowane pokoje z możliwością dwóch dostawek. Ponadto w pokoju znajduje się łazienka, TV-sat, telefon, lodówka. Większość pokoi z balkonem lub tarasem.
Recepcja, kantor wymiany walut, restauracja, kawiarnia, bary, mini klub i plac zabaw dla dzieci, lekarz ( na życzenie i za dodatkową opłatą), dyskoteka, gry komputerowe. Korzystanie z salonu masażu, łaźni tureckiej, jacuzzi, sauny za dodatkową opłatą. W hotelu odbywają się wieczorne programy animacyjne. Lezaki, parasole i materace przy basenie i na plaży bezpłatnie.
Bezpłatnie: basen, siatkówka, koszykówka, mini golf, piłka wodna, kort tenisowy i do squasha, fitness.
Odpłatnie: centrum nurkowe, kite i widnsurfingu, tenis stołowy, bilard; możliwość jazdy konnej.
All inclusive: śniadanie, obiad kolacja w formie szwedzkiego stołu, w ciągu dnia przekąski typu kanapki, chipsy itp. Ponadto napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe w wybranych barach w godzinach od 10:00 do 24:00.
KAIR NA PLUSIE
1 dzień: Wyjazd z hotelu ok. godz. 15.00. Konwój rusza o godz. 17.00. Dojazd do Kairu ok. 22:00. Przejazd do hotelu 4* w Gizie, zakwaterowanie, kolacja (napoje dodatkowo płatne), nocleg.
2 dzień: Pobudka o godz. 7.00, śniadanie. Ok. godz. 08.00 wyjazd z hotelu. Zwiedzamy: Giza (3 wielkie piramidy – Chefrena, Cheopsa i Mykerynosa), Sfinks, wizyta w wytwórni esencji zapachowych. Zwiedzamy Meczet AlabastrowyMohameda Alego oraz Cytadelę. Obiad w postaci szwedzkiego w lokalnej restauracji (napoje dodatkowo płatne). Muzeum archeologiczne, wizyta na największym (również najstarszym) bazarze Afryki Khan El Khalili, czas na zakup pamiątek. Ok. 18:00 wyjazd do Hurghady. Przyjazd w nocy (ok. 24:00).
Zalety programu: Program stworzony dla Państwa wygody. Konwój wyjeżdżający z Hurghady o godz. 17:00 liczy tylko kilka autokarow i przejazd do Kairu trwa krócej. Są Państwo wypoczęci po przespanej w hotelu nocy. Jest więcej czasu na zwiedzanie, gdyż dysponujemy całym pełnym dniem. Obszerniejszy program. Dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelu w Kairze 20 USD.
Cena orientacyjna ok. 140 USD.
KAIR
Wyjazd w godzinach porannych. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Do Kairu dojeżdżamy około godz. 9.00. Zwiedzamy Muzeum Kairskie – gdzie możemy m.in. podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z luk sorskiego grobowca faraona Tutanchamona. Obiad w res tauracji w formie szwedzkiego stołu (napoje za dopłatą). Giza – 3 wielkie piramidy faraonów: Cheopsa, Chefrena i Myke rynosa. Nieopodal największy posąg świata – Sfinks. Nas tępnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych. Kolejnym punktem programu jest dzielnica Starego Kairu, gdzie zwiedzimy najstarsze w Egipcie kościoły pierwszych chrześcijan egipskich – Koptów. Między innymi odwiedzimy najstarszy kościół chrześcijanski w Egipcie, pod wezwaniem św. Ser giusza, w którym chroniła się przed Herodem Św. Rodzina. Nieopodal znajduje się najstarszy meczet Kairu (642 r.), Meczet Amr Ibn As, który również będziemy mieli okazję zwiedzić. Jeśli czas pozwoli, istnieje możliwość wejścia do pomieszczenia z mumiami królewskimi w Muzeum (ok. 100 LE).
Cena orientacyjna ok. 90 USD.
LUKSOR
Wyjazd w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie starożytnego „miasta pałaców” rozpoczynamy od Wschodniego Brzegu: największy zespół świątynny świata – Karnak z jego najwiekszą Salą Kolumnową, obeliskami oraz wspaniałymi hieroglifami wykutymi na ścianach świątyni. Obiad w restauracji – szwedz ki stół (napoje płatne). Zwiedzanie ZachodniegoBrzegu obejmuje Kolosy Memnona, dwa kwarcytowe posągi przypominające o czasach świetności Faraona Amehotepa III. Dolina Królów 0 miejsce odnalezienia skarbów Tutanchamona (oglądamy 3 grobowce królewskie). Zwiedzanie wspaniałej świątyni. Faraona-kobiety Hatszepsut. Niepokorna małżonka królewska, która samodzielnie pragnie władać państwem, po śmierci swego męża, odsuwając od władzy swego pasierba. Wspaniała budowla rekonstruowana m.in. przez polskich archeologów. Wstąpimy również do manufaktury alabastru, aby przyjrzeć się metodzie tworzenia kamiennych pamiątek. Jeśli czas pozwoli, zatrzymamy się również w galerii papirusów. Powrót ok. 22.30. Kolacja. Jeśli czas pozwoli, istnieje możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona w Dolinie Królów (ok. 100 LE).
Cena orientacyjna ok. 95 USD.
DISCOVERY SAFARI
Najbogatszy program safari w Hurghadzie! Około południa wyjazd jeepami na pustynię do bazy wypadowej. Jazda na quadach (każde dwie osoby na 1 czterokołowym motorku buggy – ok. 45 min.). Przejazd do
wioski beduińskiej. Przejażdżka na wielbłądach (ok. 10-15 min.). Następnie spacer do naturalnego Źródła wodnego na pustyni, potem udajemy się pieszo do wioski beduińskiej. Usytuowana w do linie między surowymi górami Pustyni Arabskiej, przyoz dobiona palmami, z na miotami z prawdziwej wełny wielbłądziej pozostawi na Państwu niezatarte wrażenie. Poczęstunek herbatą i kawą, owoce sezonowe i lekkie przekąski. Odwiedzimy także TERRARIUM (węże, kobry indyjskie i egipskie, pytony, anakonda, jaszczurki kameleony, skorpiony, pająki,żółwie). Przejażdżka spider jeep car (cztero kołowe otwarte samochody terenowe – 4 os. w jednym aucie) Podziwianie zachodu słonca w górach i tran sfer do bazy, gdzie czeka na was 15. minutowy relaks w łaźni tureckiej (galabija gratis). Na wszystkich, którzy zdąrzyli już zgłodnieć czeka kolacja, a na nią – prawdziwe beduińskie pieczywo oraz prze pyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni – grilowane mięso, kofta, kurczak, lekkie egipskie sałatki i prze kąski, owoce oraz zimne na poje. Wieczorem muzyka i folklor egipski – derwisz i tancerka brzucha. Powrót ok. godz. 21.00.
Cena orientacyjna ok. 60 USD.
SAFARI NA MOTORACH BUGGY / QUADACH
Pragniemy Państwu zaoferować safari w głąb pustyni, gdzie do jej serca wyjeżdżamy samodzielnie prowadząc angielsku lub rosyjsku). W połowie drogi zrobimy postój pośród wspaniałych gór. Będzie okazja do robienia zdjęć w pięknej scenerii Pustyni Arabskiej. Następnie pojedziemy na zadziwiający swym pięknem zachód słonca. To unikalna szansa, aby zrobić wspaniałe zdjęcia w scenerii prosto z sennych marzeń i sprawdzić swoje siły na quadach na pustyni. (od 18 lat!)
Cena orientacyjna ok. 50 USD.
POLSKIE CENTRUM NURKOWE EXCLUSIVE!
Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. NA PIERWSZY RAZ nurkowanie intro – całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.
2. a jeśli się spodoba... Kurs Open Water Diver – czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI – 210 USD + 35 USD (certyfikat) + 40 USD (obowiązkowy podręcznik).
3. dla doświadczonych – daily diver – 2 nurkowania na wodach otwartych z łodzi 45 USD + 10 USD za sprzęt. Pakiety: 3 dni nurkowe – 105 USD, 5 dni nurkowych – 160 USD.
CZTERY WYSPY
Wycieczka morska. Zbiórka przy recepcji w hotelu, transfer do portu, sprzęt ABC w cenie (płetwy, rurka, maska). Po odpłynięciu schodzimy na wyspę Giftun Mały. Tutaj macie Państwo możliwość pozostać 1 godz. i podziwiać szeroką, oświetloną słońcem rafę koralową. Następna wyspa to Napoleon i jest oddalona od pierwszej o pół godz. drogi. Są tutaj jedyne w swoim rodzaju ryby napoleony, które można podziwiać
przy dobrze zachowanych koralowcach. Następnie obiad na łodzi (2 napoje wliczone w cenę). Po obiedzie snorkling przy wyspie Giftun Duży. Abu Ramada jest czwartą wyspą, przy której ponownie możecie Państwo podziwiać rafę koralową. Wchodzimy na pokład i wracamy do Hurghady. Prosimy wziąć ręczniki.
Cena orientacyjna ok. 40 USD.
Sunset Gifun - ALL INCLUSIVE - EXIM EXCLUSIVE!
Wypływamy statkiem i zatrzymujemy się przy przepięknych rafach koralowych Morza Czerwonego, gdzie pływamy ponad godzinę (dostępne: rurka, maska, płetwy). Powrót na statek, obiad i podpłynięcie na wyspę Giftun.Godzina na pływanie i opalanie, oglądanie niezapomnianego zachodu słońca na wyspie,a następnie barbecue (ryby, orientalna kuchnia: różnego rodzaju mięsakofta, ryż, makaron, sałatki, napoje). Po kolacji, pod osłoną pełnego gwiazd nieba powrót do portu w Hurghadzie. All inclusive: obejmuje napoje bezalkoholowefanta, cola i woda mineralna oraz owoce sezonowe. Prosimy wziąć ręczniki.
Cena orientacyjna ok. 50 USD.
ŁÓDŹ PODWODNA – SUBMARINE
Wycieczka trwa ok. 1,5-2 godziny. Z portu dopływamy do platformy, z której schodzimy do łodzi podwodnej. Jesteśmy na łodzi, która zanurza się na głębokość ok. 20 metrów. Na zewnątrz znajduje się zawodowy nurek karmiący ryby, by zwabić je w pobliże łodzi. Możemy dzięki temu oglądać wspaniałe gatunki ryb, występujące jedynie w Morzu Czerwonym.
Cena orientacyjna ok. 65 USD.
BLUE AQUARIUM
Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. W drodze powrotnej serwowane będą napoje typu cola, fanta, sprite. Wycieczka trwa ok. 1,5 godziny.
Cena orientacyjna ok. 40 USD.
SINDBAD AQUA PARK
Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Transfer do nowoczesnego parku rozrywki wodnej, wyposażonego w ciekawe zjeżdżalnie i baseny usytuowane w tropikalnym otoczeniu.
Fantastyczne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Przez cały pobyt na terenie aqua parku posiadają Państwo opcje All inclusive (przekąski, posiłek, napoje wliczone w cenę). Cena orientacyjna ok. 40 USD.
KAIR + ALEKSANDRIA
1 dzień:
Wyjeżdżamy z Hurghady w godzinach poran nych. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Kairu rozpoczynamy od Muzeum Kairskiego – gdzie możemy m.in. podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutanchamona. Następnie udajemy się na teren Gizy – 3 wielkich piramid faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa, tam zatrzymujemy się przy największym posągu świata – Sfinksie. Obiad w res tauracji w formie szwedzkiego stołu. Potem czeka nas wizyta w wy twórni esencji perfumeryjnych. Kolejnym punktem programu jest dzielnica Starego Kairu, gdzie zwiedzimy najstarsze w Egipcie kościoły pierwszych chrześcijan egipskich – Koptów. Między innymi odwiedzimy najstarszy kościół chrześcijański w Egipcie, pod wezwaniem św. Sergiusza, w którym chroniła się przed Herodem Św. Rodzina. Wyjazd do Aleksandrii, przejazd ok. 2,5 godz. Kolacja w restauracji
lokalnej. Zakwaterowanie w hotelu 4*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Aleksandrii: Fortresy Kait Baya z zewnątrz, teatr greckorzymski, ogrody króla Faruka, katakumby oraz Biblioteka Aleksan dryjska (z zewnątrz), Kolumna Pompejusza. Obiad w lokalnej restauracji (napoje dodatkowo płatne). Powrót do Hurghady przez Kair.
Cena: 155 USD.
LUKSOR GÓRA DÓŁ
1 dzień:
Wyjazd z hotelu ok. 16:30 konwój z Safagi rusza o godz.18:00. Dojazd do Luksoru ok 22:00. Zakwaterowanie w hotelu 3* lub 4* (HB) nad Nilem. Kolacja. Wieczorem City Tour-przejażdżka dorożkami po mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.
2 dzień:
Ok.05:00 wyjazd z hotelu i przejazd na Brzeg Zachodni na około godzinny lot balonem.Około 08:00 powrót do hotelu, śniadanie i wyjazd na zwiedzanie starożytnego „miasta pałaców” na Wschodnim Brzegu: największy zespół świątynny świata Karnak z jego największą Salą Kolumnową, obeliskami oraz wspaniałymi hieroglifami wykutymi na ścianach świątyni. Wizyta w wytwórni papirusów. Obiad (napoje dodatkowo płatne). Dalej zwiedzanie Zachodniego Brzegu-Kolosy Memnona, Dolina Królów i Świątynia Hatszepsut. Wstąpimy również do manufaktury alabastru. Powrót ok. 22:30. Kolacja.
Cena orientacyjna ok. 195 USD
Egipt > Morze Czerwone > Safaga
wyżyw.: All inclusivedojazd: Samolot
Ocena: 4.0 (30 opinie)
Egipt > Morze Czerwone > Safaga
wyżyw.: All inclusivedojazd: Samolot
Ocena: 4.1 (18 opinie)
Egipt > Morze Czerwone > Safaga
wyżyw.: All inclusivedojazd: Samolot
Ocena: 4.6 (8 opinie)
Egipt > Morze Czerwone > Safaga
wyżyw.: All inclusivedojazd: Samolot
Ocena: 4.0 (30 opinie)
Egipt > Morze Czerwone > Safaga
wyżyw.: All inclusivedojazd: Samolot
Ocena: 4.1 (18 opinie)
pn-pt 8.30-21, so 10-17, nd 10-20
0 801 407 406 koszt połączenia 49 gr/min z VAT
z tel. komórkowego 0 22 517 16 00 końcówki od 00 do 10
rezerwacje@traveligo.pl odpiszemy na pewno
Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki
oraz National Geographic Society
Wycieczki: Narty i snowboard | Ski info | Rodzinne | Egzotyczne | Objazdowe | Ekskluzywne | Single | 55+ | Wyjazd weekendowy | Wypoczynek i zwiedzanie
Kierunki: Egipt | Turcja | Tunezja | Grecja | Kreta | Majorka | Hiszpania | Teneryfa | Portugalia | Bułgaria | Brazylia | Kuba | Meksyk | więcej »
Copyright © 2004 - 2012 Grupa Traveligo Sp. z o.o.
Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.