Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.
Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406
Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00
Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Kod oferty TRV/194288/2012-07-30 |dodaj do schowka
Kuba > Varadero Przewodnik po kraju
Cena od 11028 PLN za 14 dni
| Data Wyjazdu | 30.07.2012Kalendarz |
|---|---|
| Typ oferty | wycieczka pobytowa, wycieczka objazdowa, wypoczynek + zwiedzanie |
| Wyżywienie | patrz opis |
| Transport | samolot |
| Miejsce wylotu | Warszawa |
możliwe opady przelotne, 30°C/24°C
wiatr północno-wschodni, 10 km/h.
brak opinii
Przelot z Warszawy do Hawany i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu w Hawanie. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie. Spotkanie informacyjne. Całodniowe poznawanie wyjątkowego, pełnego kontrastów miasta, zwanego La Habana, będącego stolicą i głównym portem morskim Kuby. Zwiedzanie La Habana Vieja - starej, kolonialnej części miasta wpisanej na listę UNESCO. Tutaj między innymi Plac Katedralny, kościoły z XVI-XVIII wieku oraz najstarszy plac miasta Plaza de Armas. W dalszej części programu muzeum Ernesta Hemingwaya oraz bar La Bodeguita de Medio, w którym pisarz często bywał. Następnie przejazd do niewielkiej wioski rybackiej Cojimar, w której Hemingway cumował swoją łódź zwaną „El Pilar". Następnie lunch w restauracji „Las Terrazas de Cojimar" (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 12 EUR/os.). Po obiedzie powrót do stolicy i zwiedzanie nowoczesnej części miasta - La Habana Metropolitana y Moderna (Pałac Prezydencki, Central Park, Uniwersytet Hawański, Plac Rewolucji). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Śniadanie. Przejazd na zachód wyspy do malowniczej prowincji Pinar del Rio i tamtejszych fabryk cygar i rumu. Dalsza jazda wzdłuż Doliny Tytoniowej Valle de Vinales, która przez wzgląd na urzekające krajobrazy wpisana została na listę dziedzictwa UNESCO. Viñales Valley to najpiękniejsza dolina krasowa Kuby, najeżona mogotami - wapiennymi ostańcami, pomiędzy którymi znajdują się niewielkie poletka, na których uprawia się tytoń. Postój u stóp 180-metrowego naskalnego malowidła El Mural de la Prehistoria. Dużą atrakcję na trasie zwiedzania stanowi jaskinia zwana Grotą Indiańską z płynącą wewnątrz podziemną rzeką. Przerwa na lunch w Palenque de los Cimarrones (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 12 EUR/os.). Po południu powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg.
Śniadanie. Przejazd autokarem do prowincji Matanzas, gdzie pośród mokradeł Zapata znajduje się wioska indiańska Guama. Następnie odwiedziny w wiosce turystycznej „Fiesta Campesina" i na farmie krokodyli. W wiosce Guama można przyjrzeć się zwyczajom dawnych mieszkańców. Po lunchu (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 12 EUR/os., mozliwość skosztowania mięsa krokodyla) przejazd do Cienfuegos, zwanego Miastem Kopuł, które stanowi dziś jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych wyspy. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
Śniadanie. Przejazd do Trynidadu i czas wolny. Dla chętnych (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 45 EUR/os.) przejazd na półwysep Ancon i rejs katamaranem po Morzu Karaibskim. Czas uprzyjemnia specjalnie przygotowany program animacyjny, piękne widoki oraz możliwość nurkowania na rafie koralowej Cayo Macho de Afuera. Możliwy postój przy jednej z pięknych plaż. Na pokładzie posiłek z owoców morza (1 szklanka napoju wliczona w cenę, możliwość dokupienia homara - ok. 10 EUR/os.). Kolacja i nocleg w Trynidad.
Śniadanie. Zwiedzanie Trynidadu, zwanego klejnotem Kuby, z tamtejszym muzeum miejskim „Palacio Cantero". Okresu największego rozkwitu miasta miał miejsce w XVIII i na początku XIX wieku. Zmiana szlaków komunikacyjnych sprawiła, że bogate miasto handlowe nagle utraciło na znaczeniu. To niepowtarzalne miasto oddalone jest nieco od morskiego brzegu, co miało je uchronić przed napadami piratów. Może dzięki temu jest dziś jednym z najlepiej zachowanych na świecie kolonialnych zespołów miejskich. Po lunchu (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 12 EUR/os.), w ramach czasu wolnego można skorzystać z atrakcji centrum rekreacji „El Cubano". Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Trynidad.
Po śniadaniu wyjazd około 20 km na północ do Parku Narodowego Topes de Collantes. Przejazd przez malownicze góry do wodospadu El Rocio. Przesiadka na radzieckie ciężarówki i przejazd w góry, a następnie wycieczka po górach (konieczne obuwie sportowe lub trekkingowe). W hacjendzie „La Casa de la Gallega" postój na posiłek (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 12 EUR/os.). Kontynuacja podróży radzieckimi ciężarówkami przez Park z częstymi postojami w malowniczych miejscach, np. plantacji kawy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie. Wizyta w Santa Clara - kolebce kubańskiej rewolucji. Wizyta w muzeum Che Guevary, lunch (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok 8 EUR/os.), a następnie przejazd do Hawany, skąd nastąpi transfer do Varadero i dalszy wypoczynek.
Wypoczynek w wybranym hotelu,
Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.
Luksusowy hotel znajduje się w Varadero, jednym z największych i najpopularniejszych ośrodków turystycznych na Karaibach. Miejscowość położona jest ok. 140 km na wschód od Hawany i słynie z ciągnącej się na długości ponad 20 km, piaszczystej plaży. Wspaniały hotel mieści się na Półwyspie Hicacos, w zacisznej okolicy, bezpośrednio przy wspaniałej plaży o drobnym, białym piasku. Hotel Melia Varadero to wymarzone miejsce na luksusowy wypoczynek dla amatorów sportów wodnych i nurkowania w błękitnym oceanie. W pobliżu hotelu znajdują się liczne sklepy oraz 18-dołkowe pole golfowe. Hotelowe pokoje są przestronne, czyste i dobrze wyposażone. Bardzo miła obsługa dba o dobre samopoczucie gości, a hotelowe restauracje serwują przepyszne i urozmaicone dania kuchni lokalnej i międzynarodowej.
w strefie turystycznej Varadero, przy plaży, 8 km od centrum, 34 km od lotniska.
liczba pokoi: 490, restauracje: 5, bary: 6, kawiarnie: 1, windy: 5, baseny odkryte: 2, bar na plaży, sejf (płatny), lobby, pralnia/czyszczenie chemiczne (płatne), internet (płatny), recepcja 24h, sklep z pamiątkami, taras słoneczny, sala bankietowa, parking, ogród, wymiana walut, przechowalnia bagażu, fryzjer, wypożyczalnia skuterów, udogodnienia dla niepełnosprawnych, wypożyczalnia rowerów, informacja turystyczna, salon urody, kiosk, opieka lekarska (płatna), parasole przy basenie, leżaki przy basenie, ochrona hotelowa (24h), centrum konferencyjne, room service 24h.
klimatyzacja indywidualnie sterowana, telewizja satelitarna, sejf, mini bar (płatny), telefon (płatny), taras/balkon, suszarka do włosów, łazienka z wanną lub prysznicem, czujnik dymu, zamek elektroniczny, zestaw do parzenia kawy/herbaty.
prywatna, piaszczysta, przy hotelu, prysznic, zagospodarowana, parasole, leżaki, ręczniki.
piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wodny aerobik, tenis ziemny, tenis stołowy, łucznictwo, masaże (płatne), jacuzzi, aerobik, SPA (płatne), rowery (płatne), kręgle, rzutki, bilard (płatny), golf (płatny), mini golf, boule, szachy.
nurkowanie (płatne), snorkeling, wędkarstwo, siatkówka, rowery wodne, windsurfing, żeglarstwo.
muzyka na żywo, dzienne animacje, wieczorne animacje, nauka tańca, program artystyczny.
opiekunka (płatna), menu, brodzik, basen, łóżeczko dziecięce, krzesełka w restauracji.
pakiet All Inclusive.
All Inclusive zawiera
śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu, lekkie przekąski przez całą dobę, lokalne i importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe 24 h.
Pokoje typu standard z łóżkiem podwójnym lub dwoma łóżkami pojedynczymi oraz łazienką wyposażoną w kosmetyki kąpielowe i środki czystości.
w restauracjach wymagany odpowiedni strój.
Obywatele polscy udający się na Kubę w celach turystycznych muszą posiadać tzw. "Kartę turysty". Można ją otrzymać Ambasadzie Kuby w Warszawie, w cenie 22 EUR od osoby lub w biurze Ecco w Warszawie (Al. Jerozolimskie 109). Wymagany jest paszport ważny min 3 miesiące od daty wyjazdu z Kuby, bilet lotniczy i potwierdzenie rezerwacji wycieczki.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu na Kubę), odliczonych 22 EUR oraz opłaty za pośrednictwo – 100 PLN/os.
Dokumenty należy przesyłać na adres: Ecco Holiday, Al. Jerozolimskie 109, 02-011 Warszawa, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 10 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.
Przy wylocie z Kuby pobierana jest w trybie obowiązkowym od wszystkich cudzoziemców opłata lotniskowa w wysokości 25 CUC.
Ceny w PLN dotyczą rezerwacji dokonanej w Polsce. Dokonując rezerwacji wycieczki fakultatywnej w Polsce należy uregulować płatność przed wylotem. Wycieczka fakultatywna może się nie odbyć w przypadku zbyt małej liczby chętnych lub gdy wystąpią warunki ograniczające jej realizację.
|
Cayo Largo Samolotem |
||||||||||||
|
Calodniowa wycieczka na jedna z najpiekniejszych wysp otaczajacych Kube. Po przylocie samolotem AN-24 rejs katamaranem na wyspe iguan, pozniej przeplywamy na poludniowa strone Cayo Largo aby przy zatopionym jachcie podziwiac rafy koralowe (z rurka). Okolo 13 docieramy na Plaze Syren ( do 150m szerokosci ) gdzie jemy obiad i plazujemy do wieczora. W trakcie rejsu oraz podczas plazowania otwarty bar z napojami bezalkoholowymi piwem i rumem. Po 17 rozpoczynamy powrot do hotelu przez lotnisko w Varadero. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Guama |
||||||||||||
|
Trasa biegnie przez prowincję Matanzas z północy na południe. Będziemy tam podziwiać piękno rezerwatu ekologicznego "Ciénaga de Zapata", gdzie znajduje się park narodowy "Montemar". Wycieczke rozpoczniemy od wizyty na farmie krokodyli "La Boca" po zwiedzeniu ktorej poplyniemy przez jezioro "Laguna Skarbow" aby obejrzec replike wioski Indian Tainow "Guame". Na karaibskim wybrzeżu,w Zatoce Swin, podziwiać będziemy piękno plaż w centrum turystycznym Punta Perdiz gdzie również zjemy obiad. Po posilku ok 1,5h czasu wolnego na podziwianie raf z rurka. W drodze powrotnej zwiedzimy farmę turystyczną "Fiesta Campesina". |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Hawana Kolonialna |
||||||||||||
|
Wycieczka do stolicy Kuby - Hawany, jest najważniejszą wyprawą dla każdego turysty zwiedzającego ten kraj. Havana to miasto kontrastów z niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzicie tam Państwo dzielnice kolonialne, będziecie spacerować małymi uliczkami, przechodzić obok pięknych budowli jak np. Katedra. Pójdziecie też do Bodeguita del Medio, baru w którym zwykł przesiadywać pisarz Hemingway pijąc swoje ulubione Mojito. Po lunchu wizyta w nowoczesnej części miasta gdzie zobaczycie między innymi Plac Rewolucji, Kapitol , nowoczesne hotele. Będziecie też mięli Państwo okazję zrobić zakupy w małych miejscowych sklepikach z pamiątkami. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Hawana, Tropicana |
||||||||||||
|
Nie sposób pominąć Hawany podczas pobytu na Kubie. To wyjątkowe, pełne kontrastów miasto o specyficznej atmosferze jest jednym z najbardziej znanych miejsc na Karaibach. Podczas wycieczki zwiedzimy starówkę stanowiącą część Światowego Dziedzictwa Kultury, główne place, Muzeum Miasta oraz Bodegiuta de Medio – targowisko sztuki i rzemiosła. W nowej części miasta zobaczymy Plac Rewolucji, el Capitolio, dzielnicę Miramar i bar Floridita, w którym często bywał Ernest Hemingway. Cena wycieczki zawiera lunch, odpoczynek w pokoju z możliwością odświeżenia się, kolację z kieliszkiem kubańskiego rumu w hotelu, oraz sławny pokaz Tropicana Show. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Rejs katamaranem Crucero del Sol |
||||||||||||
|
Niesamowita podróż "na-pod-w" wodzie. Na pokladzie katamaranu popłyniemy na tyły wyspy Cayo Blanco, gdzie popływamy przez kilkanascie minut w towarzystwie delfinow, po drugiej stronie wyspy mamy godzinna przerwe na nurkowanie z rurka i podziwianie raf i fauny przybrzeznej. W południe lądujemy na pieknej, białej i puszystej plaży jemy languste i wypoczywamy. W cene wycieczki wliczone sa napoje bezalkoholowe piwo i rum bez ograniczen. Wycieczka odbywa sie codziennie. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Topes Collantes i Trynidad |
||||||||||||
|
Po sniadaniu przejedziemy na poludnie wyspy. Po drodze zatrzymamy sie na na farmie turystycznej "Fiesta Campesina". Nastepnie odwiedzimy kolonialne Cienfuegos gdzie po zwiedzeniu serca starowki pojedziemy obejzec przepiekny Palacio de Valles - wspanialy przyklad architektury mauretanskiej. Wczesnym popoludniem dotrzemy na rosyjskich ciezarowkach do restauracji "El Cubano" gdzie na obrzezach podzwrotnikowej dzungli zjemy obiad. Po posilku pojedziem zobaczyc "perelke architektury kolonialnej" - Trynodad. Zwiedzimy tam muzeum miejskie w kolonialnym Palacio Cantero. Odbedziemy rowniez spacer po miescie wchodzac do lucznych domow muzyki. Wieczorem przejazd do hotelu polozonego w miejscowosci Topes Collantes na wysokosci ok 800 m n.p.m. Po kolacji czas wolny. Rano po sniadaniu wybierzemy sie na spacer do podzwrotnikowej dzungli. Zobaczymy tam pierwotna flore kubanska oraz wodospad "El Racio" i jaskinie nietoperzy. Po obiedzie rosyjskie ciezarowki zawioza na do busa, ktorym pojedziemy do miasta Santa Clara. Po drodze odwiedzimy fabryke cygar. W Santa Clara zobaczymy pomnik i muzeum Ernesta Che Guevary, pod ktorym jesienia zeszlego roku mial miejsce "pierwszy upadek rewolucji" |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
TROPICANA VARADERO |
||||||||||||
|
Wieczór w kabarecie "Tropicana" oddalonym 20 minut jazdy z Varadero, w którym zobaczycie Państwo show "Las alturas the Simpson" podczas którego poznacie muzykę i taniec, z których słynie Kuba. Show odbywa się od środy do niedzieli. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
|
Trzy Miasta |
||||||||||||
|
Wyjazd z hotelu do gospodarstwa agroturystycznego Fiesta Campesina. Następnie wizyta w mauzoleum Ernesto „Che” Guevary i w muzeum El Tren Blindado w mieście Santa Clara. Lunch w restauracji El Cubano. Zwiedzanie zabytkowego miasta Trinidad znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W mieście, uznawanym za najbardziej malownicze i najczystsze na Kubie, zwiedzimy muzeum i odpoczniemy w barze Canchanchara (cocktail w cenie wycieczki). Następnie pojedziemy do Cienfuegos. W Parku Centralnym będzie czas wolny na zwiedzanie. Później zobaczymy Punta La Gordę (hotel Jagua) i Palacio del Valle. |
||||||||||||
|
Cena w sezonie letnim:
Cena w sezonie zimowym:
|
||||||||||||
| Rezerwacja w Polsce - na zapytanie: info@eccotravel.eu | ||||||||||||
|
|
||||||||||||
Kuba > Varadero
wyżyw.: Patrz opisdojazd: Samolot
Ocena: brak opinii
Kuba > Varadero
wyżyw.: Patrz opisdojazd: Samolot
Ocena: brak opinii
Kuba
wyżyw.: Patrz opisdojazd: Samolot
Ocena: brak opinii
Kuba
wyżyw.: Patrz opisdojazd: Samolot
Ocena: brak opinii
pn-pt 8.30-21, so 10-17, nd 10-20
0 801 407 406 koszt połączenia 49 gr/min z VAT
z tel. komórkowego 0 22 517 16 00 końcówki od 00 do 10
rezerwacje@traveligo.pl odpiszemy na pewno
Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.
Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki
oraz National Geographic Society
Wycieczki: Rodzinne | Egzotyczne | Objazdowe | Ekskluzywne | Single | 55+ | Wyjazd weekendowy | Wypoczynek i zwiedzanie
Kierunki: Egipt | Turcja | Tunezja | Grecja | Kreta | Majorka | Hiszpania | Teneryfa | Portugalia | Bułgaria | Brazylia | Kuba | Meksyk | więcej »
Copyright © 2004 - 2012 Grupa Traveligo Sp. z o.o.
Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.